Hurtownia marihuany pod Elblągiem

74
04.07.2016
Hurtownia marihuany pod Elblągiem
(fot. policja)
Blisko 52 kg marihuany zapakowane w ośmiu workach zabezpieczyli policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji w miejscowości pod Elblągiem. Na gorącym uczynku zatrzymali 30-letniego Krystiana A. i 35-letniego Radosława S., którzy przygotowali narkotyki do handlu. Obaj po zarzutach obrotu środkami odurzającymi zostali tymczasowo aresztowani. Ten czyn zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.
Od dłuższego czasu funkcjonariusze CBŚP w Olsztynie pracowali nad rozpoznaniem środowiska przestępczego zajmującego się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków  w województwie warmińsko-mazurskim i pomorskim.
   Jak ustalili policjanci, handlem marihuaną trudnili się dwaj mieszkańcy Elbląga. Funkcjonariusze pojechali na wytypowaną posesję pod Elblągiem kilka minut po tym, jak na posesję wjechała laweta. Policjanci podejrzewali, że narkotyki mogły znajdować się w pojeździe. Kilka minut później przystąpili więc do działania. Zapukali do drzwi domu. Nikt jednak nie otworzył. W tym momencie dwóch mężczyzn wyskoczyło przez okno, próbując uniknąć zatrzymania. Po pościgu obaj wpadli w ręce funkcjonariuszy. Byli to właśnie 30-letni Krystian A. i Radosław S., którzy zdążyli wypakować wcześniej towar z lawety.
Hurtownia marihuany pod Elblągiem

   W budynkach na posesji funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 52 kilogramy gotowej marihuany zapakowanej w worki, wagi elektroniczne, zgrzewarki do folii i nagrzewnice. Policjanci szacują, że czarnorynkowa wartość narkotyków to około 1,6 mln złotych.
   Zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzut udziału w obrocie znacznymi ilościami narkotyków. To przestępstwo jest zagrożone karą do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Sprawa, jak przyznaje policja, ma charakter rozwojowy. Śledztwo prowadzi Prokuratura Rejonowa w Elblągu.
   
Centralne Biuro Śledcze Policji

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Zamiast bawić się w procesy, proponuję kazać tym cwaniakom zeżreć zatrzymany towar.
mm263 (2016.07.04)
I Kolejna fabryka w mieście zamknięta! Nie dziwne że młodzi stąd uciekają
dzejdzejzatorze (2016.07.04)

info

82  
  14
co za idioci piszą te teksty? w fabryce by chyba coś produkowali/hodowali, a tutaj był magazyn...
(2016.07.04)
To będą brać dopalacze teraz.
(2016.07.04)

info

43  
  4
Swoją drogą ciekawa jestem jak wygląda - ze tak się wyrażę - proces "utylizacji" skonfiskowanego " materiału dowodowego "; ] o tym pewnie będzie ciiiiiszaaaaa. .. Państwo Policyjne haha xD
brawa (2016.07.04)
kermit padł?dobrze kojarze
(2016.07.04)
1,6 mln złotych widać że sami kretacze i Idioci tam pracują.
George Jung (2016.07.04)
mm263 ty pajacu, nie wiesz, kto to jest cwaniak, to nie uzywaj slownictwa, ktorego nie znasz i proponuje zapoznac sie z etymologia tego slowa. nie obrazaj Ludzi.
(2016.07.04)

info

3  
  7
I dobrze! Więcej takich akcji, łapać nierobów i wozaków, wyrzutki społeczne!!! Brawoooooooooo!!!! Trochę zielska pójdzie w kibel, dzieciaki mniej spalą.
Romulec (2016.07.04)
A moim zdaniem to nawet dziennikarz piszacy ten tekst nie odróżnia fabryki od magazynu ???????????? Dobry tytuł ????????????
(2016.07.04)

info

8  
  2