235
18.03.2004

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
sprawdzianem dobrej architektury jest prawidłowe rozwiazanie funkcji, funkcja określa nam formę i przy okazji materiał jakiego chcemy użyć do realizacji.często przez rutynę wykorzystujemy gotowe szablony, często przez pychę chcemy się popisać.wejść do historii. dodatkową trudnością jest to,że architektura jest sztuką a artystą nie jest się zawsze a tylko czasami się bywa.Tu błąd tkwił w braku większej komisji z zewnątrz, która by stwierdziła, czy autor był w tym momencie artystą czy nie.
tato (2004.06.11)

info

0  
  0
Tato ma rację. Trudno jest ocenić wartość estetyczną dzieła artystycznego. Daje sie natomiast w miarę jednoznacznie określić walory rozwiązań funkcjonalnych obiektu. Czy w tym przypadku są to rozwiązania optymalnie? - Nikt tego nie wie, bo na ten temat w opisach cza. - Zbyt wiele jest w tym projekcie niewiadomych, a wszystko co zostało przedstawione przyjmowane jest za dobra monetę. Dlaczego ? - Czyzby tytuł miał byc gwarancją jakości? - Przedziwna to sytuacja
mama (2004.06.12)

info

0  
  0
Funkcja funkcją i być może ona jest dopracowana i zgodna z programem użytkowym. Dlaczego jednak ubrano ten obiekt w kostium, który kojarzy się z przedmieściami dawnych miast nadbałtyckich (magazyny, fabryki...). A jeśli zakładamy, że funkcja została prawidłowo rozwiązana, to dlaczego pojawiły się te "przybudówki", po co te sugestie, że program nie mieści się i trzeba jeszcze coś dobudować, coś dodać, bo bryła jest "niby'ciasna". Postmodernizm takie złudzenia tworzył, ale to już niemodne. A podobno chodziło tu o neotradycjonalizm.
zagubiony (2004.06.12)

info

0  
  0
Zgadzam się z głosami internautów. Mają rację. Uwagi są słuszne i kompetentne. Szkoda, że tego światli urzędnicy-architekci nie widzą (i chyba nie wiedzą). Pozdrawiam architektów z urzędu Elbląga. Trochę pouczcie się, abyście nie odstawali od nowych trendów w waszej dziedzinie. To co przeszło i minęło nie powinno zaprzątać waszej uwagi (czyli postmodernizm).
nauczyciel (2004.06.13)

info

0  
  0
A kto powiedział, że urzędujący architekci są światli. gdyby tacy byli, toby nie pozwolili sobie wciskać takich projektów. Po prostu profesorowi nie zapłaciliby za taki "kit". Rządaliby poprawienia projektu.
zdziwiona (2004.06.14)

info

0  
  0
Nie śmieliby. Przecież koszty sa ogromne. Trzeba więc je uzasadnić i powiedzieć, że to piękne, nawet jeśli na taka kwalifikacę nie zasługuje. Wówczas wystarczy sporządzić fałszywą racjonalizację. Z pozycji fachowców, nawet jeśli nimi nie są.
komentator (2004.06.14)

info

0  
  0
Nie podoba mi się projekt ratusza, jest wykonany bez gustu.
???? (2004.06.14)

info

0  
  0
czytając te komentarze dochodzę do wniosku, że trzy czwarte z nich napisała jedna osoba.
zły mag Trent (2004.06.14)

info

0  
  0
Jest OK. Widziałem brzydsze... A co z ul. Stary Rynek, można połamać nogi.....
optymista (2004.06.15)

info

0  
  0
Może są brzydsze, ale mniej chaotyczne niż ten. Udają, że powstawały w różnym czasie, a nie jednocześnie.
(2004.06.15)

info

0  
  0