Gronowo Elbląskie: odzyskali skradziony rower

14
25.02.2016
Gronowo Elbląskie: odzyskali skradziony rower
fot. nadesłana
Na policje w Gronowie Elbląskim wpłynęło zgłoszenie o kradzieży roweru. Pojazd został zabrany spod sali gimnastycznej. Policjanci odzyskali skradziony sprzęt a także zatrzymali sprawców tej kradzieży. Okazali się nimi: 20-latek oraz 14-latek. Teraz grozi im odpowiedzialność prawna.
Co więcej policjanci, którzy wytypowali sprawców, ustalili także prawdziwy przebieg zdarzenia. 20-latek oraz 14-latek zauważyli rower przy sali gimnastycznej. Z kilku rowerów wybrali właśnie ten, bo uznali, że jest najbardziej wartościowy. Ukradli rower i ukryli go w rowie niedaleko miejsca zamieszkania. Młodszy sprawca już po zatrzymaniu tłumaczył policjantom, że skradziony rower „ktoś zabrał z miejsca ukrycia”. Policjanci ustalili jednak, że osobą tą był… 20-latek. To on sprzedał wspomniany rower w jednym z elbląskich lombardów. 14-latkowi powiedział o „zniknięciu”, ponieważ nie chciał się z nim podzielić pieniędzmi.
   Rower został odzyskany i wrócił już do swojej prawowitej właścicielki. Sprawcy kradzieży odpowiedzą teraz za swój czyn przed sądem: 14-latek rodzinnym i nieletnich, natomiast 20-latkowi za kradzież może grozić kara do 5 lat pozbawiania wolności.
   
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Poszukiwane informacje na temat samochodu, Volkswagen Golf prawdopodobnie granatowy, stuknięty z przodu o nr rejestracyjnych: NE 62894 lub podobnych. Sprawca wypadku. Wszelkie informacje będą bardzo pomocne. Z góry dziękuję.
myst7@wp.pl (2016.02.25)

info

2  
  0
To chyba jedyny sukces elbląskiej policji odzyskania roweru w tym dziesięcioleciu.
(2016.02.25)
Roman ty draniu oddaj rower!
(2016.02.25)

info

0  
  0
co ty wiesz o sukcesach policji w odzyskiwaniu roweru?. Nic nie wiesz -a klapiesz jęzorem:ŚRUBA
ttt (2016.02.25)
do ttt : to pochwal się sukcesami. BUUUHEHEHEHE.
(2016.02.25)

info

1  
  1
Moje gratulacje wreszcie spokojnie prześpię całą noc
(2016.02.25)

info

1  
  0
co za sukcesy policjantów z Gronowa Elbląskiego tylko pozazdrościć szybkiej akcji policyjnej, proponuję premię i odznaki a taki news to powinien być w głównych wiadomościach czy też wydarzeniach szacun panowie policjanci pochwała
cocococo (2016.02.25)

info

1  
  1
Hurrrrra, sukces !!!
(2016.02.25)

info

3  
  0
Jesionno
jesionno (2016.02.26)

info

0  
  0
policja odzyskała rower. Będą medale, to niewiarygodny sukces na miarę opisu w mediach. Macie jeszcze coś w rękawie ?
(2016.02.26)

info

0  
  0