Przebąkiwali, że są trzema królami

19
18.12.2015
Przebąkiwali, że są trzema królami
Za skradzione pieniądze mężczyźni kupili alkohol, papierosy i przekąski, fot. nadesłana
Trzech pijanych mężczyzn, zatrzymali wczoraj policjanci prewencji, którzy dostali zgłoszenie o zakłócaniu spokoju mieszkańcom bloku przy ulicy Bema w Elblągu. Cała trójka biesiadowała w piwnicy. Za skradzione wcześniej karty kredytowe kupili żywność, alkohol i zorganizowali swoistą wigilię.
Cała historia miała początek na ulicy Teatralnej w Elblągu. Tam, wczoraj po południu (17 grudnia) do dostawczego volkswagena włamali sie nieznani wówczas sprawcy. Kierowcy zginął plecak, w którym był portfel z dokumentami pieniędzmi i kartami kredytowymi. Mężczyzna szybko zgłosił to na policję.
   Po kilku godzinach oficer dyżurny odebrał telefon od mieszkańca ulicy Bema o zakłócaniu spokoju i ciszy nocnej. Było kilka minut po godz. 22, kiedy policjanci weszli do piwnicy, z której dochodziły głośne krzyki. Tam zastali trzech mężczyzn siedzących na drewnianych skrzynkach przy prowizorycznym stole zastawionym jedzeniem i alkoholem. W trakcie legitymowania, jednemu z nich wypadło z kieszeni kilka kart kredytowych na nazwisko okradzionego wcześniej mężczyzny. Na miejscu policjanci znaleźli także plecak pokrzywdzonego, w którym był portfel z dokumentami.
   Do policyjnego aresztu trafił 46-letni Andrzej. G., 35-letni Wojciech N. oraz 27-letni Paweł L. Dwaj ostatni mężczyźni byli wcześniej karani za rozboje, kradzieże i przebywali w zakładzie karnym. W trakcie czynności przebąkiwali, że są trzema królami. Wszyscy byli mocno pijani i mieli ponad 2,5 promila alkoholu w organizmach. Policjantom powiedzieli, że plecak znaleźli na ulicy, a o kradzieży nic nie wiedzą. Jeżeli zarzuty się potwierdzą mogą odpowiedzieć za kradzież i oszustwo. Grozi im kara do 8 lat wiezienia. Policjanci będą teraz analizować wszystkie transakcje wykonane skradzionymi kartami i zabezpieczać monitoring sklepów.
   
Jakub Sawicki, KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Jaki kraj tacy królowie...
Anty (2015.12.18)

info

21  
  5
Co się stanie z tym jedzeniem?
(2015.12.18)

info

13  
  1
Nie wiem co oni pili i jakiej są wiary ale obawiam się, że tylko egzorcysta może im pomóc!
Kat.Na.Idiotów (2015.12.18)

info

4  
  5
.. " W trakcie legitymowania, jednemu z nich wypadło z kieszeni kilka kart kredytowych. .. " - taaa, już to widzę jak mu samo wypadło.
(2015.12.18)

info

10  
  3
Powiedzcież nam trzej królowie, chcecie wódki wyyyyypić!
(2015.12.18)

info

0  
  2
co on zrobił na same swięta na wczasy poszedł
jjjjj (2015.12.18)
nawet nie byle co mieli na zagryche
jjjjjjj (2015.12.18)
Na Bema jest parafia, tam była ta imprezka?
(2015.12.18)

info

0  
  2
Gdzie na Bema ta biesiada miała miejsce?
zem (2015.12.19)

info

1  
  1
Na sybir tych skur. .. .li !!! W tym kraju chyba więzienia są za łagodne skoro tak bardzo chcą do nich wracać.
(2015.12.19)

info

1  
  1