Ukradł rogi nosorożców, został zatrzymany w Elblągu

14
08.12.2015
Ukradł rogi nosorożców, został zatrzymany w Elblągu
fot. WS (arch. portEl.pl)
Elbląscy policjanci zatrzymali 40-letniego Mariusza T., który był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania za popełnione na terenie Niemiec przestępstwo. To tam 40-latek włamał się do muzeum nauk przyrodniczych. Stamtąd z wypchanych zwierząt zabrał cztery rogi nosorożców. Przedmioty te najprawdopodobniej sprzedał.
Poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania 40-latek został zatrzymany przez policjantów kryminalnych w Elblągu. Mężczyzna był skazany za wspomniane włamanie i kradzież eksponatów z mieszczącego się na terenie Niemiec muzeum nauk przyrodniczych. Samo zdarzenie miało miejsce w maju 2012 roku. Wtedy to Mariusz T. przy pomocy drabiny wspiął się do okna budynku znajdującego się na wysokości około sześciu metrów i w ten sposób dostał się do wnętrza muzeum. Sprawca pozostawił na miejscu ślady swojej obecności. Ponadto z ustaleń policji wynikało, że w trakcie próby oderwania od ściany ekspozycji, wspólnik Mariusza T. spadł na podłogę trzymając się… głowy nosorożca. W trakcie upadku rozbił także szklaną gablotę. Policja zabezpieczyła wszystkie pozostawione ślady kryminalistyczne. Sprawców ustalono dzięki kamerom monitoringu, które zarejestrowały mężczyzn podczas rozpoznania. 
   Mężczyzna nie wiedział, że jest poszukiwany przez policję - dowiedział się o tym w chwili zatrzymania. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd. 
   
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Pewnie sam sobie je przyprawił. Idiota!!!
(2015.12.08)

info

5  
  0
Pewnie poszli tropem "samicy nosorozca";)
(2015.12.08)
Pewnie chciał przyprawić sąsiadowi
(2015.12.08)

info

4  
  0
Twoja żona też jest z Elbląga?
(2015.12.08)
Bardzo proszę o wyjaśnienie innymi słowami treści zdania: "Sprawców ustalono dzięki kamerom monitoringu, które zarejestrowały mężczyzn podczas rozpoznania. " Bo nie bardzo to sobie wyobrażam.
Uncle_Soso (2015.12.08)

info

1  
  0
co za żenada. .. już widzę te nagłówki w zachodnich mediach o kolejnym d3bilu znad Wisły :/
(2015.12.08)

info

3  
  0
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
(2015.12.08)

info

1  
  0
To chyba jakis zart hehehe widzialem dzis pana mariusza t. W galeri popijajacego sobie kawke w towarzystwie partnerki i znajomoych ... Facet kuty na cztery lapy!!!
(2015.12.08)

info

0  
  0
Pan Mariusz to czlowiek z klasom I z wielkom kasom,takich zlodzieji z klasom I ze zmyslem juz niema brawo panie Mariusz jak krasc to milony .Buziaczki
Smukla (2015.12.12)

info

0  
  0
Z tego co czytalam na ten temat to takimi zeczami zajmuje sie tylko prawdziwa Mafia , ktos taki w Elblagu mieszka to szok
Mokka (2015.12.12)

info

0  
  0