Psy trafiły do „Psiego Raju”, opiekun do policyjnego aresztu

17
30.10.2015
Psy trafiły do „Psiego Raju”, opiekun do policyjnego aresztu
fot. nadesłana
Bulwersującego odkrycia dokonali wczoraj (29 października) inspektorzy ds. ochrony zwierząt w Pasłęku. Na jednej z posesji w miejscowości Zielonka Pasłęcka odkryli trzy, zagłodzone i sponiewierane psy. Jeden z nich był w stanie agonalnym. Na miejscu policjanci zatrzymali agresywnego i pijanego „opiekuna”. 33-letni mężczyzna trafił do policyjnej celi. Grozi mu do 3 lat więzienia.
Inspektorzy z Warmińsko-Mazurskiego Stowarzyszenia Obrońców Praw Zwierząt mieli wczoraj sygnał, że na terenie posesji w miejscowości Zielonka Pasłęcka znajdują się wygłodzone i maltretowane psy. Informacja się potwierdziła. Około godz. 18 na miejscu zjawili się inspektorzy i zastali trzy psy (dwie suczki i pies). Jedna z nich miała widoczne na ciele ślady uderzeń tępym narzędziem i była porzucona w krzakach w stanie agonalnym. Inspektorzy wezwali na pomoc policjantów z Pasłęka, gdyż pijany i agresywny 33-letni „opiekun” zwierząt utrudniał wykonywanie na miejscu czynności.
Psy trafiły do „Psiego Raju”, opiekun do policyjnego aresztu

   Agresor trafił do policyjnej celi. I może odpowiedzieć za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. W świetle prawa grozi mu kara do 3 lat więzienia. Wszystkie psy trafiły do „Psiego Raju”, schroniska dla zwierząt prowadzącego przez Stowarzyszenie i są pod opieką lekarzy weterynarii.
   
Jakub Sawicki, KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Dajcie ta gnide. .. wezme lopate i przyloze mu w leb :)
(2015.10.30)

info

25  
  0
Do trzech lat ?i tak dostanie w zawieszeniu taką sprawiedliwość mamy w Polsce niestety szkoda piesków: (
Panien (2015.10.30)

info

12  
  0
napiszcie adres posesji i dane tego gościa publicznie.
ukaracgo@onet.pl (2015.10.30)

info

15  
  0
a zrozumnieliście gupki że to byli JEGO psy????jego prawo
tylkoPIS (2015.10.30)
a ty "tylko PIS" to głupi jesteś sam z siebie czy płacą ci za to? to samo powiesz jak postąpi tak z JEGO dzieckiem?
cornick (2015.10.30)
Nie byli, a były. Gdzie jest napisane, że zwierzęta, które są czyjąś własnością można katować? To może własne dzieci też? I rodziców i wszystkich bliskich? Nim coś napiszesz, to zastanów się dwa razy. A może trzy?
NietylkoPiS (2015.10.30)
Nie dość że dureń bez serca to jeszcze analfabeta (psy byŁY a nie byLI) a gnoja do wora i wór do jeziora.
(2015.10.30)
do tylko pis, jesteś analfabeta!!! nawet pisać nie umiesz a co dopiero myśleć. ale cóż, pewnie twoi rodzice robili Ci też różne rzeczy bo jesteś lub byłeś ich własnością więc dlatego uważasz. skrzywdzili Cię bardzo mocno. ..
dotylkopis (2015.10.30)
Jak można?!!! To nie do pomyślenia.
kuL. (2015.10.30)

info

7  
  0
Właścicielem to można być pralki a psa jest się opiekunem!
(2015.10.30)

info

7  
  1