A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Dawać tu erga, niech rozstrzygnie! Erg no co ty się nic nie udzielasz, absencja chorobowa czy nieusprawiedliwiona???
Do rozstrzygnięcia sporu gdzie był umiejscowiony budynek widniejący na załączonej fotografii wcale nie potrzeba erga, wystarczy popatrzyć na szyld znajdujący się na dachu wspomnianego budynku, widniej na nim adres firmy i wspomnianego budynku.
Tu macie fotki z elbląga
http://www.aefl.de/ordld/WP-Firmen/westpreussische_firmen_01.htm
[1] - Elbląska fabryka cygar miała charakterystyczne dachy z uwagi na konieczność wentylacji pomieszczeń produkcyjnych, ich doświetlenia i zapach cygar. Jeszcze dzisiaj dawni elblążanie mówią o tym charakterystycznym zapachu, który panował w rejonie fabryki. Natomiast te dachy można zobaczyć jeszcze dzisiaj w filii fabryki cygar w Braniewie i Malborku. [2] – Przy produkcji win jest kiper a w elbląskiej fabryce cygar takim kiperem był „ Zigarrenprobierer” – był to bardzo specyficzny zawód. [3] – Powiedzenia antynikotynowe były dawniej i są dzisiaj. Szkoda, że rymują się one w j. niemieckim, ale parę można przytoczyć: Siehst du die Gräber hintern Klo? Das sind die Raucher von Marlboro! – Widzisz te groby tam za klo[aką]? Tam leżą palacze Marlboro! Siehst du die Gräber hintern Strauch? Das sind die Nichtraucher, die sterben auch! – Widzisz te groby tam za krzakami? – Tam leżą niepalący, oni też umierają! Siehst du die Gräber an andersen Orten? Dort liegen die Raucher von anderen Sorten! – Widzisz te groby w innych miejscach? Tam leżą palacze innych sortów! Fehlt die die Atemluft beim Sex? – Dann liegt das sicher an R-6! – Brakuje ci tchu podczas seksu? Masz to dzięki papierosom R-6!
No ja też znam takie rózne po niemiecku. Kann man singen, kann man tanzen aber nicht mit dem Zasrasrańcem
Proszę bardzo, trochę więcej informacji i pięknych widoków tego wspaniałego miasta. W tamtych czasach dominowaliśmy w regionie. Może czas pokazać swój potencjał i nie trzymać cię cycków z Olsztyna, i nie liczyć na Gdańsk. Trochę refleksji: http://www.aefl.de/ordld/WP-Firmen/westpreussische_firmen_01.htm