A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Dobrze powiedziane, erg. słusznie nabrał wody w klawiaturę bo się podłożył - dobra strategia z jego strony.
Przedwojenny Elbląg jak i obecny był zaściankiem, żyło się raczej słabo, poziom życia tak jak i dziś odbiegał od średniej krajowej.
Małe uzupełnienie odnośnie notatki z passusem "przybyli uczniowie z malborskiego gimnazjum oraz uczennice wyższej szkoły dla dziewcząt". .. Chodzi tu prawdopodobnie o uczennice dawnej Luisen-Schule (obecnie to I LO przy ul. 17-go Marca) i o uczennice Wyższego Seminarium Nauczycielskiego (Żeńskiego), które odbywało ćwiczenia w Luisen-Schule.
erg ale jesteś czesiek
Ciekawe jaki wyrok dostał by erg żyjąć w Elblągu w latach 30tych ubiegłego wieku.