Zatory lodowe na Kumieli

12
24.02.2012
Zatory lodowe na Kumieli
fot. Witold Sadowski
Trwa walka z zatorami lodowymi, które tworzą się na rzece Kumieli. Stan wody niebezpiecznie się podnosi. Strażaków w działaniach wspomaga sprzęt ciężki. Zobacz zdjęcia z akcji.
Pierwsze działania strażacy rozpoczęli wczoraj (23 lutego) wieczorem, Kumiela przez całą noc była monitorowana.
   - Dziś w godzinach południowych dostaliśmy informację, że rzeką Kumielą spływają duże warstwy lodu wraz z gałęziami i kawałkami drzew, które zbierają się w okolicach szpitala przy ul. Zw. Jaszczurczego - mówi bryg. Tomasz Malesiński, dowódca JRG 1 w Elblągu. - Poziom wody w tym rejonie zaczął niebezpiecznie wzrastać. Lód i gałęzie zaczęły się osadzać głównie na rurach biegnących w poprzek koryta rzeki. Zadysponowaliśmy zastęp straży pożarnej, pojawiły się też koparki, które kruszą lód udrażniając w ten sposób rzekę.
   [fotoc]
   Za pomocą sprzętu ciężkiego zebrane zostały duże fragmenty drzew, które wraz z lodem tworzyły zatory. Siła mięśni ludzkich w tym przypadku okazała się zbyt mała - dzięki ciężkiemu sprzętowi zostały one wyciągnięte i załadowane na przyczepę. Zatorów na Kumieli jest kilka. Strażacy będą je usuwać po kolei. Na miejscu są cały czas przedstawiciele Departamentu Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Informacji Niejawnych w Elblągu.
   Najtrudniejsze miejsce z zatorem jest pod mostkiem w ciągu Al. Grunwaldzkiej. Tam prawdopodobnie będą problemy z użyciem sprzętu ciężkiego. W związku z tym, że nurt Kumieli w tym miejscu jest silny wpuszczenie strażaków na lód jest bardzo niebezpieczne. Miejmy nadzieję, że cała akcja udrożnienia rzeki Kumieli z zatorów lodowych zakończy się szybko i pomyślnie.
   
Witold Sadowski

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Na rzece "Wąska" we wsi Dłużyna chyba też niewesoło ?
(2012.02.24)

info

0  
  0
Ciekawe była monitorowana całą noc a "Dziś w godzinach południowych dostaliśmy informację, że rzeką Kumielą spływają duże warstwy lodu wraz z gałęziami i kawałkami drzew, które zbierają się w okolicach szpitala przy ul. Zw. Jaszczurczego" - tylko, że to mój znajomy zadzwonił koło południa.
(2012.02.24)

info

0  
  0
A jaki burdel jest w całym Elblągu pod śniegiem. ..
(2012.02.24)

info

0  
  0
A u nas w Pasłęku g. .. o zobaczysz pod śniegiem.
(2012.02.24)

info

0  
  0
Smieci i psie gówna. Zajefajnie. A zapory to przez Nowaczyka.
Psie odchody wrócą do właścic (2012.02.24)

info

0  
  0
Hmmm. .. zator ze śmieci chyba ? Widać jaka to kultura w Elbingu ale cóż, jak niczego dobrego nie uczą w elbląskich szkołach, to skąd później takli człowiek ma wiedzieć do czego są śmietniki.
(2012.02.24)

info

0  
  0
ZA te śmieci, gałęzie, ponosi firma wycinająca drzewa w parku Traugutta. Tych z kolei zakoczyła wiosna, bo wykrzystali zamarznietą rzekę jako składowisko gałezi.
gmol (2012.02.24)

info

0  
  0
Lodołamacz z olsztyna sprowadzić.
(2012.02.24)

info

0  
  0
zapraszam do obejrzenia fotek zrobionych telefonem : http://budokop.pl/index.php?go=zdjecia&id=27&lang=pl
(2012.02.26)

info

0  
  0
Budokop. pl ! - fajne zdjęcia kopary nocą ! Prosimy o więcej.
catepilar (2012.02.26)

info

0  
  0