A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Cudowny klimat tego koncertu, bardzo różnorodne formy muzyczne, Kwiatkowska i Olejnik najciekawsi, poza tym Joanna Żondłowska fantastyczna jak zawsze, naturalna na scenie!!!
A o której godzinie dziś był ten koncert?
Koncert uważam za wielce udany, gratulacje dla pomysłodawcy! Aranże ciekawe, choć niełatwe. Uważam że górą panowie, szczególnie Steńczyk i Olejnik. Wiedzą o czym śpiewają.
Koncert rewelacyjny:) Widać, którzy artyści to rockowcy grajacy w swoich zespołach - zupełnie inne zachowanie na scenie - Asia Żondłowska, Goryś czy Ania Książkiewicz i Tomek Hoffman. Pozostali wywodza się z piosenki artystycznej, widziałam ich na Nocach Teatru. Stad ten dramatyzm na scenie. Zupełnie inne zachowania i tym lepiej. Brawo dla Bartka Krzywdy - aranże super, zaskakujące. Kwas świetny:) Brawo.
A moim zdaniem,
bardzo szkoda, że zabrakło muzyków i ludzi, którzy w stanie wiojenym !!!! w tym mieście tworzyli autentyczną muzykę !!!!, pisali teksty przeciwko komunie !!!! i śpiewali je niejednokrotnie publicznie !!!.
To kawałek prawdziwej historii, naszej własnej !!!!, nie cudzej doskanałej muzyki z 1981 przepięknie zaaranżowanej równiez na orkiestrę, do tekstów młodych ludzi którzy tą historię przeżyli i nadal tu żyją i tworzą. Szkoda, że zaszczyt honorowego uczestnictwa w imprezie otrzymali ci którzy tej historii nie tworzyli, znają tylko z historii, bo jeszcze bawili się klockami a ci którzy jako nieliczni w Polsce, którzy cokolwiek zrobili nawet nie zostali poiformowani o takiej możiwości uczestnictwa. Może okazałoby się w konfronatcji, że jedna nasza własna historyczna piosenka z czasów stanu wojennego wstrząsnęłaby i poruszyła bardzięj ta impreza jak te wszystkie aranże.
Tekst piosenki skomponowanej i napisanej na zespół rockowy i orkiestrę w 1981r. przeciwko stanowi wojennmu i komunie, piękny tekst autorstwa - Piotrka Grochowskiego byłego ucznia TM.
Fragment:
"Psy po krwi śladach biegną,
piekłem teraz krok każdy,
gdy cię złapią dosięgną
czy wyrzekniesz,
czy wyrzekniesz się prawdy ?
Ref.
Patrz dłonie masz dwie,
każda z nich palców pięć,
spróbuj na raz je zgiąć,
widzisz to właśnie pięść.
Nasza historia, nasz protest, nasza elbląska pieśń !!! 1981r, której zabrakło na tej imprezie.