UWAGA!
[X]Zgłaszanie opinii do moderacji
@erg: ZTCW kolej nadzalewowa zaczynała się w rejonie stacji Elbląg (Elbing Hbf), zaś pociągi pasażerskie startowały ze stacji zwanej Elbing lub Elbing Stadt (Elbląg Miasto), której dworzec zresztą mocno zniekształcony i oszpecony stoi do dziś. Dalej między przystankami Miasto i Zdrój w rozkładzie jazdy w okresie powojennym figurował taki przystanek jak Elbląg Most Zwodzony. W Suchaczu przystanki były dwa (gdzieś spotkałem się z informacją że nawet trzy, ale nie chce mi się w to wierzyć) - Succase Haffschlößchen oraz Succase (później - Suchacz Zamek i Suchacz). Między Tolkmickiem a Fromborkiem jest ciekawie, w przedwojennych rozkładach jazdy które widziałem były dwa przystanki Wieck Forsthaus i Wieck Louisental, natomiast w powojennym rozkładzie są aż trzy: Nowy Wiek (gdzieś w pobliżu leśniczówki, teraz już tam nic nie ma) Świętykamień (dawniej pisano to razem; ten przystanek istnieje do dziś) oraz Świętykamień Cegielnia (widać ślady). Za Fromborkiem był jeszcze taki przystanek Sankau (Sankowo lub Sądkowo), dziś w tym miejscu nic już nie widać.
focista