Żeglarski festyn za nami

17
15.05.2011
Żeglarski festyn za nami
fot. AD
Rejsy różnymi typami Å‚odzi, pÅ‚ywanie kajakiem, bliskie spotkanie z Wikingami, walki na miecze, strzelanie z Å‚uku, zabawne konkurencje i gry, a wszytko to w takt muzyki szantowej – tak elblążanom sobotnie poÅ‚udnie uatrakcyjnili harcerze. Zobacz fotoreportaż.
Festyn rodzinny odbyÅ‚ siÄ™ na terenie Harcerskiego OÅ›rodka Wodnego „Bryza”. W tym uroczym zakÄ…tku na obrzeżach miasta można byÅ‚o poczuć prawdziwie morskÄ… atmosferÄ™. SÅ‚oneczny dzieÅ„ umilaÅ‚y dźwiÄ™ki szant, a dzieciaki miaÅ‚y okazjÄ™ wyszaleć siÄ™ zarówno w wodzie, jak i na lÄ…dzie.
   WÅ›ród atrakcji, jakie przygotowali na ten dzieÅ„ organizatorzy, znalazÅ‚y siÄ™ – oprócz typowo wodnych propozycji – m.in. Å›cianka wspinaczkowa, przeciÄ…ganie liny, gra w krÄ™gle, skrzynia tajemnic, olbrzymia ukÅ‚adanka na wzór popularnej jengi i tor przeszkód, który wywoÅ‚ywaÅ‚ chyba najwiÄ™cej emocji i Å›miechu. Konkurencja wymagaÅ‚a pracy grupowej. Zawodnik miaÅ‚ do pokonania niewielkÄ… odlegÅ‚ość, jednak utrudnieniem byÅ‚ jego strój – zasÅ‚aniajÄ…ca widoczność maska do nurkowania i pÅ‚etwy. Przez tor przeszkód prowadziÅ‚ go gÅ‚os kolegi z drużyny, który podpowiadaÅ‚, gdzie skrÄ™cić, kiedy kucnąć, a kiedy siÄ™ czoÅ‚gać. Po pokonaniu przeszkód zawodnik musiaÅ‚ – bez użycia rÄ…k – zjeść ciastko z krem, które leżaÅ‚o na stole bÄ™dÄ…cym jednoczeÅ›nie metÄ… toru. Pomocnicy zawodników ochoczo wykrzykiwali polecenia typu „lekko w lewo”, „padnij” i „dajesz!”. Najciekawszym okrzykiem pomocniczym byÅ‚o hasÅ‚o „a teraz mordÄ… w blat”.
   Aby przyjemne połączyć z pożytecznym, podczas festynu nie zabrakÅ‚o akcentów edukacyjnych. ByÅ‚y pokazy pierwszej pomocy i nauka wiÄ…zanie wÄ™złów żeglarskich.
   ImprezÄ™ zorganizowali: elblÄ…ski Hufiec ZHP, „Seawave” BaÅ‚tyckie Centrum Nurkowe, OÅ›rodek Sportów Wodnych „Fala”, zaÅ‚oga Å‚odzi „Welet”, UrzÄ…d Miasta ElblÄ…g.
   
   
OK

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
było fajnie i pogoda dopisała :) - dzięki
reven (2011.05.15)

info

0  
  0
Brawo! Premia się należy.
edłald (2011.05.16)

info

0  
  0
wiekszosc konkurencji była dla starszych dzieci, dla maluchów tylko łowienie rybek :(
(2011.05.16)

info

0  
  0
wikingowie= PORAŻKA! impreza dla dzieci a oni po cichu pili wino co i tak było czuc
(2011.05.16)

info

0  
  0
organizacja beznadziejna
(2011.05.16)

info

0  
  0
Wikingowie musieli pić, przecież na trzeźwo by polski nie najechali :)
WOJek (2011.05.16)

info

0  
  0
ale na trzezwo mogli dbac o bezpieczenstwo naszych dzieci na wodzie a nie fundowac im stres podczas ''stłuczki''
(2011.05.16)

info

0  
  0
Dla mnie była to super zabawa i miło spędzony dzień z rodziną. Dzięki i proszę o więcej.
tatko (2011.05.16)

info

0  
  0
Jak ktoś chce więcej to zapraszamy na Piegusa do Parku Modrzewia :)
Jasiu (2011.05.16)

info

0  
  0
Z punktu widzenia dziecka - impreza fajne, ale nie fantastyczna. Z punktu widzenia dorosłego - lepsze to niż nic, ale organizacja beznadziejna. Brak sponsorów, poza tym zabawy mogły być ciekawsze gdyby było więcej firm chętnych do udziału w czymś takim. Szkoda, że firmy partnerskie bardziej chciały się pokazać niż przede wszystkim zrobic coś dla dzieci, a przy okazji zrobić sobie reklamę. Zero gastronomii, napojów, słodyczy, waty cukrowej :) 90% dzieciaków to harcerze, pozostałe 10% osoby z zewnątrz, dlaczego???
realnie (2011.05.16)

info

0  
  0