22
15.01.2011

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Woj. Żuławskie tak jak wielu jestem zaaaaa A co się tyczy jakoby Elbląg miał by być stolicą!? było by naszym dopełnieniem, wręcz BAJKĄ :))
elbing1 (2011.01.15)

info

0  
  0
I ponowne zatrudnienie setek osób w urzędzie wojewódzkim ? Ale to już było i niech nie wraca więcej.
(2011.01.16)

info

0  
  0
:) śmiechu warte
(2011.01.16)

info

0  
  0
fajnie. .. .kiedyś to nawet drzewa rosły na Starym Mieście
69robi (2011.01.16)

info

0  
  0
Ta istota od śmiechu warte niech sobie poczyta o historii i znaczeniu Elbląga kiedyś i dokąd był stolicą województwa{jeśli potrafi czytać i rozumie co czyta}. A jak się tu nie podoba to olsztyn czeka
Masters (2011.01.17)

info

0  
  0
W okresie międzywojennym Elbing-Elbląg nie był stolicą wojewodztwa-regencji, był nią wówczas malutki Kwidzyn i co?Miasto było silne, bogate, uprzemysłowione, z trzema wyższymi uczelniami, to tylko w postkomunistycznej Polsce, centralnie sterowanej, miasta tzw. wojewodzkie sa na topie, reszta to barachło, to smutne, ale niestety-prawdziwe. Fredek
(2011.01.17)

info

1  
  0
Cesarz w 1913 roku nie pozwolił, ale po jego abdykacji już w latach 30-tych sfilmowano Kadyny i Cesarską Wytwórnie Majoliki. Film ten niedawno widziałem na Vectrze. Niestety, nie połączono koleją Elbląga z Nowym Dworem, ale w czasie wojny kolejka ze Sztutowa dochodziła do Krynicy. Jeszcze kilka lat temu można było odnależć stare nasypy i podkłady kolejowe w Krynicy.
Lu (2011.01.18)

info

0  
  0
Tu jest film o Kadynach - http://www.tv.elblag.pl/play/1471/
(2011.01.18)

info

0  
  0
Czerwona swołocz tępiła przejawy wszelakiej kultury. Tak się też stało w przypadku Kadyn, Elbląga i wielu miejsc, które jeszcze do tej pory nie mogą się otrząsnąć z tego indiańskiego brzemienia prymitywu.
MiejscowyAborygen (2011.01.18)

info

0  
  0
http://www.tesco.pl/schroniska/index.php?glosujNa=671#
(2011.01.18)

info

0  
  0