A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Gdyby nie Kościół Katolicki i jego pasterze to i w Elblągu ciemnota komunistyczna by rozebrała i zniszczyła dorobek kilku wieków. Kilku kościołów nie pozwolili odbudować. To samo spotkało siedzibę, pałac właściciela dawnego Zamechu i wiele kamieniczek na Starym Mieście. Dla kacyków komunistycznych i ich ideologów najlepiej było postawić kilka paskudnych prostokątnych pudeł oraz nauczać, że historia Polski zaczynała się w 1945r. Na każdym kominie i wolnej ścianie malowali ideologiczne hasła w rodzaju Młodzież z partią", Czyn wyprzedza myśl i tego rodzaju głupoty. Ludzie którzy niszczą zabytki, to ludzie bez ludzkich normalnych odruchów i zachowań. To stado bydła która gonione depcze wszystko co po drodze spotka. Podobnych osobników mamy i obecnie. Wystarczy popatrzeć na zniszczone przystanki i budki telefoniczne lub wymazane ściany.
Pewnie Stefan Kisielewski "Kisiel" miał rację mówiąc o komunistycznych rządach W. Gomułki, że to "dykatura ciemniaków".