UWAGA!

[X]

Zgłaszanie opinii do moderacji

Jaka polskość tych terenów, miasto zbudowane przez krzyżaków, zamek rozebrany przez polaków i później przez nich rozbudowywane, ale i tak potem wróciło do Niemców i przeistoczyli znów na niemiecki, hanzeatycki typ. Co im naprawdę pięknie wyszło. Historia pokazuje ich w złym świetle, jako najeźdźców, może i poprawnie, ale to nie zmienia faktu że zrobili z tego piękne miasto, cudowną starówkę. I to trzeba ratować, rekonstruować (szczególnie że pod koniec wojny 90% starówki została zniszczona i trzeba czerpać architekturę z innych części miasta), to tu drzemie, prócz wysoczyzny Elbląskiej, największy potencjał turystyczny miasta, odbudowanie klimatu hanzeatyckiego portu, tutaj chciałbym skrytykować władze miasta za niestaranne odwzorowywanie kamieniczek, jest wiele źródeł z których można czerpać wzór, a jednak powstają różne dziwne "futurystyczne" cuda. Na 12 lutego ma też powstać nowa linia tramwajowa, dlatego ten budynek nie może tam stać, a jeśli można go wykorzystać to czemu nie. Kwota wywodzi się stąd iż kosztowne i pracochłonne jest przenoszenie dekoracji i wykończenia wewnątrz budynku. Pieniądze uważam za dobrze wydane, co jednak nie zmienia faktu że władze Elbląga mają pewne. .. dziwne decyzje co do wydawania pieniędzy, głównie akcentuje tu nie zwracanie uwagi na głos mieszkańców.

Arth

Anuluj