A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
robic zdjecia smieciom. .ach ci 'dziennikarze'. .
Ten artykul powinna przeczytąć obecna Władza Elbląga, bo to teren miejski, choc odlegly od Ratusza. Nie ma innej rady jak sprzatanie przez MPO x w miesiacu, i odwoedziny policji, strazy miejskiej i ZW w kazdy piatek/sobota i niedziela, bo ten teren przypomina coś co funkcjonuje poza normami i nie podlega zadnym przepisom i Wladzy.
Jestem przeciwny robieniu na tych terenach Euro Parku, to ogromne pieniadze.
Caly urok tych terenow polega, że nie ma tam ingerencji czlowieka.
Co do totalnego syfu i balaganu pojawil sie on w ostatnich 2-3 latach, nie ten poziom kultury co kiedyś obecnej mlodzieży niestety.
W latach 70 -tych nigdzie nie smakowalo piwo tak jak na Pomniku, / bo BIS to nazwa najnowsza. /i bylo tam czysto.
Nie wierzę, zeby sytuacją totalnego balaganu na Pomniku / Bisie i wokol nie zainteresował sie Urząd Miasta, Dzielnicowy i radni, czyli ci ktorym za to placą.
Dajmy im szansę, a zwlaszacza tym ktorych jest to okreg wyborczy. Z litości ich nie wymienie, choć najbardziej liczę na najaktywniejszego radnego poprzedniej kadencji, a obecnie v-ce przwodniczącego Rady.
Pomnik został przemianowany na bis najprawdopodobniej po to, żeby nie mylić go z pomnikiem na placu konstytucji, gdzie młodzież chodząca na "bisa" też się często zbiera.
Ktos mi powie jak to jest z tą komnatą na tej gęsiej górze? Niby tam jest to gdzie jest wejscie? gdzie choćby zamurowane widoczne wejscie?
Trzeba obejść krąg z kamieni, z tyłu w ścianie jest wejście.
mowisz o tym malym wejsciu do ktorego mozna wejsc?
Tak, to jest ta komórka z tyłu, od strony lasu. Swoją drogą ciekawe, do czego miała służyć.
Zacny Autorze! Pomnik ten wybudował elbląski achitekt - Sophin Lüchauer za kwotę ok. 4000 RM, z czego wybudował sobie dom z pracownią architektoniczną przy ulicy Kiedrzyńskiego 4 (d. Yorck-Straße). Ta góra to Gęsia Góra (niem Gansen-Berg), zwana popularnie "pomnikiem" itd. A tak w ogóle to proszę o lekturę pięknego albumu "Elbląg i okolice na starych kartkach pocztowych" Wydawnictwa Uran - i wszystko będzie jasne.
Bardzo rzetelne i szczegółowe informacje dotyczące tego miejsca, jak i innych aspektów z bogatej historii naszego miasta znaleźć można w "Historii Elbląga" pod redakcją dr Andrzeja Grotha. Osobiście polecam wszystkim interesującym się historią lokalną.