Walentynkowy koncert Dody

18
26.11.2008
Walentynkowy koncert Dody
Okładka płyty Diamond B*itch (reedycja)
Królowa jest tylko jedna – tak o sobie mówi Dorota Rabczewska, znana bardziej jako Doda. Elblążanie będą mogli napawać się jej królewskim blaskiem, a także posłuchać wokalistki podczas jej walentynkowego koncertu w naszym mieście.
Centrum kultury Światowid zaprasza wszystkich fanów muzyki do wzięcia udziału w koncercie Dody, jednej z najbardziej kontrowersyjnych, ale i najbardziej lubianych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Wokalistka wystąpi w naszym mieście 14 lutego o godz. 18 w hali MOS przy ul. Kościuszki. Bilety na jej koncert w cenie 45 złotych są do nabycia w kasie Światowida. Można też zgłaszać rezerwacje, tel. 055 611-20-68, 055 611-20-76. Bilety należy wykupić w ciągu dwóch tygodni od dnia rezerwacji. O artystce: Dorota Rabczewska ps. Doda to polska wokalista urodzona 15 lutego 1984 w Ciechanowie. Jest córką medalisty mistrzostw Świata i Europy w podnoszeniu ciężarów, olimpijczyka Pawła Rabczewskiego i Wandy Rabczewskiej. Karierę rozpoczęła w wieku 14 lat, kiedy to pojawiła się na deskach Teatru Buffo Janusza Józefowicza. Zagrała w słynnych musicalach Metro i Przeżyj to sam. Równocześnie brała lekcje śpiewu u Elżbiety Zapendowskiej. Popularność przyniósł jej jednak udział w popularnym realisty show Bar. Do niedawna Doda była wokalistką zespołu Virgin, z którym w 2005 r. na festiwalu w Sopocie, zdobyła nagrodę publiczności - Słowika Publiczności, co niewątpliwie było ogromnym wyróżnieniem. Kolejne lata to kolejne sukcesy, nagrody i wyróżnienia. W styczniu 2006 wokalistka zdobyła Telekamerę w kategorii Muzyka, z kolei w maju statuetkę Świry 2006 w kategorii artysta estradowy. Udzieliła także swojego głosu w dubbingu w filmie Asterix i Wikingowie. Otrzymała również nagrodę przyznawaną przez czytelników młodzieżowego wydawnictwa Bravo i Popcorn w kategorii najlepsza wokalistka i najlepsza płyta, oraz dwie prestiżowe nagrody przyznawane przez słuchaczy Radia Eska na festiwalu Eska Music Awards także w kategorii najlepsza wokalistka i najlepszy zespół. W 2006 roku na Festiwalu w Opole piosenkarka odebrała Superjedynkę za najlepszą płytę roku 2005/2006 i wygrała konkurs premier. Kolejnymi nagrodami były najlepszy występ na festiwalu TOPtrendy i statuetka MTV za najlepszy teledysk do piosenki „Szansa”. W październiku 2006 roku odebrała 2 statuetki w kategoriach „Osobowość TV" i „Najlepszy Artysta" stacji telewizyjnej TV JETIX. 8 czerwca 2007 otworzyła swoim występem polsatowski festiwal TOPtrendy, wykonując przebój Szansa oraz premierowy singel Katharsis. 15 czerwca wystąpiła na festiwalu w Opolu z Katharsis. Premiera jej solowej płyty „Diamond Bitch" miała miejsce 27 lipca 2007 roku, i już dzień przed premierą uzyskała status złotej płyty. Album dwa dni po premierze zadebiutował na 1 miejscu na liście najlepiej sprzedających się nośników muzycznych na polskim rynku. Diamond Bitch w pierwszym miesiącu sprzedaży osiągnęła 15,000 i gościła na pierwszym miejscu sprzedaży w Polsce przez 5 tygodni. Doda jest jedną z najbardziej kontrowersyjnych, ale i najbardziej lubianych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Mimo swojego młodego wieku artystka posiada długi staż pracy w branży muzycznej - w styczniu 2008 minęło już 10 lat. Wokalistka przyciąga do siebie fanów swoim optymizmem, spontanicznym i beztroskim spojrzeniem na świat. Specjaliści z branży muzycznej twierdzą, że Dorota na polskim rynku muzycznym osiągnęła już wszystko, teraz zaczyna podbijać rynek zagraniczny.
oprac. A

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Doda, masz rację!!!!! KROWA jest tylko jedna!!!!!
Ciekawski (2008.11.26)

info

0  
  0
w listopadzie o Bożym Narodzeniu, a teraz i o Walentynkach? Rety. ..
urli (2008.11.26)

info

0  
  0
Zayebiście. Doda to największa artystka w tym kraju! Pędzę, lecę!
Sven (2008.11.26)

info

0  
  0
do Ciekawskiegooo. .. myśl sobie jak chcesz ale mogę sie założyć, że jesteś fanem zespołu Feel. .Tylko Doda nie jest Feel, że 1 koncert bilety były po 17 zl i na godzinę 11 i zakaz robienie zdjęć. .Wybacz. .
jjj (2008.11.26)

info

0  
  0
po ile te bilety? Chyba was porąbało po 4.50zł to się zgodzę. Żeby cycki zobaczyć to nie trzeba płacić bo nic innego tam nie będzie.
olaf (2008.11.26)

info

0  
  0
jjj. Widziałeś już kiedyś krowę w kagańcu? Twój wybór!!!! Jaqk Ciebie to raqjcuje, trudno! Gust masz do d. .y
Ciekawski (2008.11.26)

info

0  
  0
Miałam jechać na KNŻ ale nie ma bata - odpuszczam. Doda w Egu to jest to!:D Kto się ze mną wybierze?. ..
beti:) (2008.11.26)

info

0  
  0
Może przyjechać, może się ruszać ale niech SIĘ NIE ODZYWA I NIE ŚMIEJE. .. .buahhhhaaaaa
Radosław Boniek Diego Maradona (2008.11.26)

info

0  
  0
Dorota będzie u nas w przeddzień swoich 25 urodzin (15 lutego 2009)
Generallo (2008.11.26)

info

0  
  0
Czy to jest juz spiew czy to jest szczekanie?Jak widze na okladce to ona chyba jednak szczeka i gryzie :)
Kingdom (2008.11.26)

info

0  
  0