91
28.12.2025

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Tyłu dyrektorów w urzędzie to se poradzą. Łysy coś wymyśli. W końcu bierze pieniądze.
(2025.12.28)

info

12  
  4
I tak z roku na rok chyba myślą urzędnicy bo znowu rękaw, dyżury, potem ubezpieczenia...
(2025.12.28)
Po pierwsze kanał to jest za jeziorem Druzno, w kierunku na pochylnię Caluny i finalnie do Ostródy, a po drugie postawienie wrót przeciwpowodziowych na rzece Elbląg jest niedopuszczalne, gdyż spowodowałoby to zwiększenie zagrożenia powodziowego na terenach poza tą konstrukcją. W takiej sytuacji zjawisko cofki istnieje na całym obszarze terenów nadzalewowych. Zresztą koncepcja budowy wrót pojawiała się jeszcze w poprzednich latach, a po powodzi styczniowej w na Żuławach w 1983 roku przy współpracy z holenderskimi specjalistami jednoznacznie uznano jej bezcelowości, bo w rzeczywistości nie byłoby to faktyczne zabezpieczenie.
AP spp (2025.12.28)

info

6  
  1
Za czasów przynależności Elbląga do Niemiec na rzece Elbląg nie było wrót przeciwpowodziowych. Takowe były i są nadal na kanale Jagiellońskim przy ujścia do Nogatu, a potem przy śluzie Gdańska Głowa. Te konstrukcje ograniczyły zagrożenie, ,ale w tamtym terenie i oczywiście nie zwiększyły poziomu zagrożenia w obszarach Zalewu.
Spdp (2025.12.28)

info

4  
  0
Sezon sztormów się zaczyna lepiej żeby sąsiadom kasy nie dawali Tam idą miliardy
(2025.12.28)

info

6  
  1
To wylewało w Batorowie i Nowakowie.
Powodzianin (2025.12.28)
@Socjalisci narodowi - w Elblągu na zmianę rządzą czerwoni i czerwoni pod szyldem po.
(2025.12.28)
Do zalania wodą bulwaru (fragment ulicy przy muzeum)brakuje około 20 cm obecnie. Przy moście Wyszyńskiego rozłożono rękaw I worki na długości około 10 metrów, kolejne 200 metrów wzdłuż bulwaru jest bez ochrony. Prześwit pod mostami na starówce około metra na chwilę obecną.
MieszkaniecElblaga (2025.12.28)

info

4  
  1
Jakiego kanalu? Ty jest rzeka.
(2025.12.28)
@Renata 09 - Nie bylo zadnych wrot. To brednie.
Realista. (2025.12.28)