A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
Tyłu dyrektorów w urzędzie to se poradzą. Łysy coś wymyśli. W końcu bierze pieniądze.
I tak z roku na rok chyba myślą urzędnicy bo znowu rękaw, dyżury, potem ubezpieczenia...
Po pierwsze kanał to jest za jeziorem Druzno, w kierunku na pochylnię Caluny i finalnie do Ostródy, a po drugie postawienie wrót przeciwpowodziowych na rzece Elbląg jest niedopuszczalne, gdyż spowodowałoby to zwiększenie zagrożenia powodziowego na terenach poza tą konstrukcją. W takiej sytuacji zjawisko cofki istnieje na całym obszarze terenów nadzalewowych. Zresztą koncepcja budowy wrót pojawiała się jeszcze w poprzednich latach, a po powodzi styczniowej w na Żuławach w 1983 roku przy współpracy z holenderskimi specjalistami jednoznacznie uznano jej bezcelowości, bo w rzeczywistości nie byłoby to faktyczne zabezpieczenie.
Za czasów przynależności Elbląga do Niemiec na rzece Elbląg nie było wrót przeciwpowodziowych. Takowe były i są nadal na kanale Jagiellońskim przy ujścia do Nogatu, a potem przy śluzie Gdańska Głowa. Te konstrukcje ograniczyły zagrożenie, ,ale w tamtym terenie i oczywiście nie zwiększyły poziomu zagrożenia w obszarach Zalewu.
Sezon sztormów się zaczyna lepiej żeby sąsiadom kasy nie dawali Tam idą miliardy
To wylewało w Batorowie i Nowakowie.
@Socjalisci narodowi - w Elblągu na zmianę rządzą czerwoni i czerwoni pod szyldem po.
Jakiego kanalu? Ty jest rzeka.
@Renata 09 - Nie bylo zadnych wrot. To brednie.