Trzy chętne firmy na remont galerii

12
08.12.2025
Trzy chętne firmy na remont galerii
Fot. Anna Dembińska, arch. portEl.pl
Elbląg otrzymał 3,3 mln zł dofinansowania z rządowego programu Polski Ład na opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych w Galerii EL. W postępowaniu dotyczącym tych zadań zgłosiły się trzy firmy.

- Roboty budowlane i konserwatorskie zachowanych murów, zabudowań wokół dawnego klasztoru podominikańskiego, roboty ziemne i nawierzchniowe - w tym prace związane z lokalnym obniżeniem terenu oraz wykonaniem odcinkowej skarpy, prace konstrukcyjne związane ze stabilizacją istniejących struktur murów, prace naprawcze i izolacyjne części podziemnych murów, prace naprawcze i konserwatorskie części nadziemnych murów – to prace, o których czytamy w dokumentach przetargowych.

Jak już informowaliśmy, remont przejdą również kruchta wejściowa, krużganek, prezbiterium oraz pomieszczenia biurowe i archiwum, a także epitafia i płyty nagrobne znajdujące się w krużganku. Miasto chce wydać na realizację inwestycji niespełna 3,5 mln zł.

W przetargu zgłosiły się trzy podmioty. Firma Milena Górska Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe z Gronowa Górnego swoje usługi wyceniła na ponad 2,3 mln zł; Katanga Grzegorz Kwapisiewicz Sp. z o.o. z Parszowa na ponad 6 mln zł; BiT Dariusz Brodziak z Elbląga na niespełna 4,5 mln zł.

Firma, która zostanie wyłoniona w przetargu, będzie miała 16 miesięcy od daty udzielenia zamówienia na wykonanie prac, teraz nad ofertami pochylą się urzędnicy.

red.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Radek bedzie mierzyl okna i drzwi on jest specjalistom
(2025.12.08)

info

3  
  2
ozi okna bedzie obrabial
(2025.12.08)

info

1  
  2
A to mury zostaną odbudowane ?
(2025.12.08)

info

4  
  3
Pierwsza z tych firm to totalna pomyłka.
(2025.12.08)
Może napiszesz DLACZEGO?
(2025.12.08)
A przez przypadek firma Milena Górska nie robiła murów w Pasłęku i skończyło się to prokuraturą.
LeonZawodowiec (2025.12.08)
Była taka firma która uszkodziła mury w pasleku i chyba nawet wyrok był … teraz patrzę zbieżność nazwisk ?
Inc (2025.12.08)

info

7  
  0
Budynek Galerii powinien być przekazany na Kościół Wojskowy. Niech ponoszą koszty jego ciągłych remontów. Ale co w zamian dla Galerii może zaoferować Kler. ? Może zabrany bez odszkodowań Spółdzielczy Dom Kultury Pegaz. na ulicy Robotniczej ?
(2025.12.08)

info

1  
  14
zrobiono z kosciola galerie zeby obrzydzic religie
(2025.12.08)
A to miliony są potrzebne ? Żeby tylko nie zrobili docieplenia znając fachowców, bo w Elblągu zabytki mają za nic.
(2025.12.08)

info

4  
  1