Dołącz do Elbląskiej Rady Kobiet

53
18.11.2025
Dołącz do Elbląskiej Rady Kobiet
Konferencja EL Kobiety - Kobietom, fot. Anna Dawid
Ogłoszono nabór kandydatek do nowo powołanej Elbląskiej Rady Kobiet, która będzie pełniła funkcję organu konsultacyjno-opiniodawczego oraz inicjatywnego w zakresie spraw dotyczących kobiet w mieście.

Kadencja Rady obejmie lata 2025–2029. ERK będzie składać się z 15 członkiń, w tym 12 wybranych spośród zgłoszeń. 3 reprezentantki prezydent Elbląga wskaże samodzielnie.

- Elbląska Rada Kobiet ma na celu wzmacnianie aktywności obywatelskiej mieszkanek poprzez wnoszenie wiedzy, doświadczenia oraz inicjatyw wspierających działania prezydenta miasta w obszarach związanych z polityką równościową i kwestiami ważnymi dla elblążanek. Praca w Radzie ma charakter społeczny i jest nieodpłatna. Prezydent, dokonując wyboru członkiń Rady, będzie kierował się troską o reprezentatywność różnych środowisk oraz zróżnicowanie wiekowe kandydatek - czytamy w informacji Urzędu Miejskiego w Elblągu.

 

Do zgłoszenia mogą przystąpić kobiety, które: ukończyły 18 lat w dniu składania zgłoszenia, zamieszkują na terenie Elbląga i tu koncentrują swoją działalność społeczną lub zawodową. Zgłoszenia przyjmowane są na formularzu, który należy złożyć w zamkniętej kopercie z dopiskiem „Rada Kobiet” w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1) lub przesłać za pośrednictwem platformy ePUAP. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 26 listopada 2025 r.

- Zgłoszenia zostaną poddane weryfikacji formalnej pod kątem kompletności i poprawności. Formularze niekompletne, nieprawidłowo wypełnione lub złożone po terminie nie będą rozpatrywane. Zachęcamy mieszkanki Elbląga do włączenia się w prace Elbląskiej Rady Kobiet i współtworzenia ważnych działań na rzecz naszego miasta - informuje UM w Elblągu.

Formularz dostępny jest w linku.

oprac. daw

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Juz lecę trzymaj mnie....
(2025.11.18)

info

14  
  4
Czy w tej organizacji będzie obowiązywał parytet o który kobiety tak walczyły kilka lat temu? Czy to działa tylko w jedną stronę?
Prawo Kalego? (2025.11.18)

info

23  
  5
Dobra rada, trzymać sie z daleka od tej rady
sąsiad z góry (2025.11.18)

info

25  
  6
Moim zdaniem kobiety same z siebie są bardziej aktywne, twórcze i żywotne. Popatrzcie na różnego rodzaju wydarzenia kulturalne. One są zdominowane przez kobiety. Kobiety nie mają problemu by wyjść w swoim gronie na wystawę, do parku, na koncert. Kobiety mają chyba jednak lepszą konstrukcję psychiczno- emocjonalną. Są lepiej przygotowane do życiowego maratonu. Bardziej wytrzymałe. Popatrzcie zresztą na statystyki - kobiety żyją średnio 10-15 lat dłużej niż ich partnerzy. Kochajmy kobiety! I uczmy się od nich!
(2025.11.18)
A gdzie można dołączyć do elbląskiej rady mężczyzn?
(2025.11.18)

info

29  
  5
Kiedy rada mężczyzn? Oczywiście pytanie retoryczne, wiadomo, nigdy.
(2025.11.18)

info

27  
  3
Super pomysł.
Vdvhk (2025.11.18)

info

8  
  12
Zdecydowanie zdrowsze jest towarzystwo mieszane -:)
(2025.11.18)

info

13  
  1
Wy się zajmijcie przygotowaniami do wojny a nie urzadzacie sobie spotkania przy kawie
3 światowa (2025.11.18)
Kobiety żyją dłużej, bo żon nie mają, a nie przez to, że są odporniejsze.
(2025.11.18)