Był poszukiwany, podał się za brata

12
07.10.2025
Był poszukiwany, podał się za brata
fot KM Policji w Elblągu
Wiedział, że jest poszukiwany i aby uniknąć zatrzymania postanowił podać się za… swojego brata. Nie wiedział jednak, że brat również jest poszukiwany i to do odbycia kary pozbawienia wolności… Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Policjanci z prewencji wczoraj (6.10) około godziny 4 rano zatrzymali na ul. Nowowiejskiej samochód. Powodem kontroli był brak oświetlenia tablicy rejestracyjnej. Podczas sprawdzania danych, pasażer pojazdu, pewien 45-latek wiedząc, że jest poszukiwany, podał policjantom dane… swojego brata. W trakcie sprawdzania w bazie okazało się, że ów mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

45-latek po krótkim zastanowieniu wrócił więc do swoich właściwych danych a miał nawet przy sobie dowód osobisty, aby je potwierdzić.

Niemniej jednak resztę ranka spędził w policyjnym areszcie, ponieważ był poszukiwany (jak słusznie przypuszczał) do czynności procesowych prowadzonych przez inną komendę policji. Za mężczyzną był wydany przez prokuraturę tzw. nakaz doprowadzenia.

Dodatkowo za podanie nie swoich danych osobowych, 45-latek został ukarany przez policjantów mandatem w wysokości 500 złotych.

nadkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KM Policji w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Debili nie sieją sami się rodzą
Beka z elblongow (2025.10.07)

info

36  
  2
Kolejny członek, ,ego" czyli elbląskiego gangu olsena. Czekamy na info o wysokich wyrokach dla sprawców z hetmańskiej. A odpowiednie służby mogłyby zająć się wreszcie ostatnim (na szczęście) dzieckiem, które cały czas zostaje pod, ,opieką " sprawcy i jego konkubiny, i nie może być argumentem, że dziecku upośledzonemu lepiej z patologią o ile to prawda. Czy może wyrosnąć ktoś normalny wśród wulgaryzmów, awantur, pijaństwa, narkotyków, przestępstw?
(2025.10.07)

info

16  
  0
Pewnie to znajomy kostka i wasiaka
Kiotyt (2025.10.07)
@Kiotyt - Albo Ryby.
(2025.10.07)
Komisarza?
(2025.10.08)
Dobrze, że przypadkiem został zatrzymany za brak światełka przy tablicy, tak by sobie dalej biegał. Ilu jeszcze tak sobie biega bo policja nie umie ich zatrzymać?
(2025.10.08)

info

7  
  0
Wrócił do swoich danych ponieważ brat miał większy wyrok do odsiadki hihihi
Wzorowa rodzina (2025.10.08)

info

8  
  0
Sprawdzić za kim głosował na prezydenta - wstępna zakwalifikowanie... już widać na kogo...
(2025.10.08)
Pewnie na antypolski POPIS.
PISPO jedno zło. (2025.10.08)
Posła z niego zróbcie, jego rozwój umysłowy zupełnie się nada.
poseł_oseł (2025.10.08)

info

7  
  0