Tabliczki, które pomagają w orientacji w urzędzie

12
02.07.2025
Tabliczki, które pomagają w orientacji w urzędzie
Fot. RG
Na drzwiach poszczególnych departamentów w Urzędzie Miejskim, Ratuszu Staromiejskim, a także w Urzędzie Stanu Cywilnego pojawiły się tabliczki drukowane w piśmie Braille’a z kodami QR. To ukłon w stronę osób niewidomych i niedowidzących.

- Jest to kontynuacja konsekwentnie prowadzonych działań zmierzających do dostosowania przestrzeni i usług Urzędu Miejskiego w Elblągu do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami – informuje w odpowiedzi na nasze pytania Jacek Żukowski z Biura Prasowego Prezydenta Elbląga.

Tabliczek drukowanych w piśmie Braille’a z kodami QR jest 160.. Zostały zamontowane na drzwiach poszczególnych pokoi w departamentach Urzędu Miejskiego, w Ratuszu Staromiejskim Urzędzie Stanu Cywilnego czy budynku przy ul. Kosynierów Gdyńskich, gdzie mieści się Departament Zdrowia i Spraw Społecznych. Koszt? Około 9,3 tys. zł, pokryty z budżetu miasta.

- W poprzednich latach, dzięki środkom unijnym w ramach grantu „Dostępny Samorząd”, m.in. przystosowano toalety dla osób z niepełnosprawnościami, zmodernizowano wejście główne do urzędu (automatyczne drzwi), zakupiono sprzęt komputerowy umożliwiający połączenia z tłumaczem języka migowego online, zamontowano pętle indukcyjne dla osób słabosłyszących oraz plany tyflograficzne w alfabecie Braille’a, ułatwiające orientację w budynku – dodaje Jacek Żukowski.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Brawo
(2025.07.02)

info

6  
  1
Pytanie czy te tabliczki muszą być robione za tak ogromne pieniądze???!!!! Można zrobić skromniejsze, jak urzędnicy mówią że trzeba oszczędzać!!! Dlaczego nikt w ratuszu nie oszczędza mówią by inni robili to???
Mirek12 (2025.07.02)

info

11  
  3
Bardzo dobra inicjatywa. Brawo.
pilots (2025.07.02)

info

5  
  2
Boże mój! Departamenty w Urzędzie Miejskim w Elblągu. Nie można tego po prostu nazywać działami? Brzmi jak by to był Kongres amerykański.
(2025.07.02)

info

10  
  1
Zmiany? Zmiany, zmiany
(2025.07.02)

info

4  
  1
Rewelacja władze już się zorientowali, że tacy ludzie istnieją, no cud. Chyba, że znowu jakiś zły pisior to wymusił.
(2025.07.02)

info

7  
  2
Dajcie spokój. Kwiatek do kożucha
(2025.07.02)

info

5  
  0
Bardzo dobra inicjatywa. Każda zmiana usprawniająca dostęp do urzędu jest korzystana dla mieszkańców. Super
Marzenka a (2025.07.02)
@Marzenka a - I podobno ciepłą wodę w kranie też masz? No to po prostu szaleństwo radości.
(2025.07.02)
To jest OK, a nie prenumeraty gazet i czasopism dla urzędasów za podatników pieniądze.
(2025.07.02)

info

3  
  0