Muzeum zaprasza na noc

11
16.05.2025
Muzeum zaprasza na noc
Elbląska Noc Muzeów odbędzie się pod hasłem „Awangardowy romantyzm”. Muzeum Archeologiczno-Historyczne zaprasza 17 maja w godz. 18-23.

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu przygotowało z tej okazji wyjątkowy program, który pozwoli odwiedzającym zanurzyć się w przeszłości i doświadczyć historii. Zachęcamy wszystkich mieszkańców i turystów do aktywnego uczestnictwa w tej magicznej nocy – informuje MAH.

 

Poznaj szczegółowy plan Nocy Muzeów 17 maja.

18:00 – 22:00 – W górę żwawo - zwiedzanie tarasu widokowego (Katedra Św. Mikołaja)

18:00 – 22:00 – Koncert „Tak jak malował pan Chagall” - Beata Przewłocka, Mikołaj Ostrowski (budynek Gimnazjum)

18:00 – 22:00 – Koncert „O miłości” – Julia Seredyn, Vlasta Traczyk (budynek Podzamcze)

18:00 – 22:00 - Warsztaty plastyczne „Bądź jak Picasso” (budynek Gimnazjum - sala edukacyjna)

18:00 - 22: 00 – Warsztaty gry w Hnefatafl gra planszowa wikingów (chata wikińska)

18:00 – Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Truso – legenda Bałtyku" – dr Marek Jagodziński

19:00 – 20:00 – Otwarcie wystawy czasowej pn. „Oblicze awangardy. Wystawa grafik Picasso, Dali, Chagall” - (budynek Gimnazjum)

21:30 – Oprowadzenie kuratorskie po wystawie „Truso – legenda Bałtyku” – dr Jakub Jagodziński

20:00 – 21: 00 – Fragmenty przedstawienia pt. „Dziady cz. II” A. Mickiewicz – grupa teatralna wraz z panem Wojciechem Karpińskim przy Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu (budynek Podzamcza – wystawa „Elbląg reconditus”)

21:00 – 22:00 - Pieśni ukraińskie – zespół wokalny "Intonacje" oraz solistki Bogdana Bohosławska i Sofija Baryszowa

21:30 – 22: 30 - Występ zespołu „Diamenty” z Młodzieżowego Domu Kultury w Elblągu

 

Wstęp na wydarzenie kosztuje 5 zł, dzieci i młodzież do lat 18 wstęp darmowy. Tego dnia również wstęp na wieżę widokową jest bezpłatny.

Piotr Begej, Muzeum Archeologiczno-Historyczne

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

No cóż - w tym programie widać jak na dłoni teatralne tęsknoty obecnego dyrektora Muzeum Archeologiczno-Historycznego: 2 koncerty, fragment przedstawienia teatralnego i 2 inne wydarzenia muzyczne. W sumie 50% tego programu to program "Noc w Teatrze".
(2025.05.14)
A czy będzie można zwiedzić obecne wystawy muzealne? Chciałbym pójść do muzeum aby obejrzeć te wystawy, a niekoniecznie obejrzeć "Dziady"
(2025.05.14)

info

8  
  0
W nocy zamarznąć? Mróz jest.
(2025.05.14)

info

0  
  2
Szkoda, że oprowadzanie i wernisaż o tej samej godzinie. Tymbardziej że chyba ktoś nowy oprowadza.
malkontent (2025.05.14)

info

1  
  1
dr Marek Jodziński -???
(2025.05.14)

info

0  
  3
Teatr w Muzeum
(2025.05.14)

info

5  
  1
Bogato i różnorodnie, super- tak trzymać
(2025.05.14)

info

1  
  1
Bieda w muzeum
(2025.05.15)

info

0  
  1
wstęp 5 zł szkoda że nie 6,50 hahaha miejska instytucja, :D
(2025.05.15)

info

2  
  1
A co z zapowiadanym koncercie Cezarego Żołyńskiego z balladami Cohena ?
widz (2025.05.15)