A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
@MariuszLewandowski-Fc - GM chciałaby przypomnieć, że pan Wilk jako diament biznesu rozłożył na łopatki SI Postęp, więc jego oceny w zakresie dokonań gospodarczych należy traktować stosownie do jego sukcesów na tej niwie. Wszyscy bardzo dobrze oceniają pracę pana dyrektora. To facet, który ponad podziałami partyjnymi znajduje słuchaczy dla swoich opowieści o potędze, która błysnęła RAZ dzięki normalizacji stosunków z Rosją, kiedy to KMTP sp. z o. o.wypracowała zysk dla siebie jako operatora i parkingu dla TiRów pana Zglińskiego. Obecnie zysków brak, albo są minimalne dzięki budowie kaczego rowa i drogi wodnej, ale za to są straty jako fundament przyszłych zysków i potęgi portowej parkingu dla TiRów położonego 21 km od kaczego rowa na wąskiej rzece, która wymaga ponad dwukrotnego pogłębienia żeby sprawdzić, czy to wszystko ma jakikolwiek sens, o którym opowiada pan dyrektor Zgliński w swych obietnicach. Podatnicy płacą za te igrzyska w ekstatycznym uniesieniu patriotycznym...
@GłębokaMyśl - tej głęboka myśl nie udawaj mądrzejszego od telewizora widzę ze pozjadałeś wszelkie rozumy znasz się na wszystkim i na niczym cho raz w zyciu przekopałeś działkę ze pouczasz innych takich fachowców jak ty to jest na tony a każdy mundry hoohoho port bedzie a ty jedynie będziesz móg się w nim zartudnić za ciecia
@GłębokaMyśl - No mój drogi, ,, port to zawsze element MIASTOTWÓRCZY. Speców od rozkładania nie brakuje ale Elsin jakoś się pobudował... Blokada gospodarcza obwodu Kaliningradzkiego to nie decyzja Zglińskiego.... to ma sens jak w Elblągu uda się odbudować przemysł ciężki a GE moim zdaniem gra pod Trampa i likwidując odlewnie chce wpłynąć na odejście od polityki klimatycznej, ,, Zyski się pojawią jak się pogłębi tor wodny
@Dariusz_Babojć - Panie Dariusz Babojć vel kat na idiotów, jak widać bardzo się Pan nudzi w tym archiwum
@Grażyna12 - Radosna grażynko12,a może choćby słówko merytorycznej wypowiedzi... Takie szczekanie ad personam zawsze świadczy o tym samym, braku jakichkolwiek argumentów.
Gdyby parking dla TiRów był tylko parkingiem i nie miał na utrzymaniu zarządu spółki z o. o.pana dyrektora i całej reszty to zapewne przyniósłby tak ze 100 000 zł zysku za ten sam okres. Jednak port morski to brzmi dumnie, nie tak pospolicie jak parking dla TiRów i za tę dumę elblążanie gotowi są płacić w ekstatycznym uniesieniu patriotycznym. zAment.
@MariuszLewandowski-Fc - Zaś pogłębienie toru wodnego do parametrów 5,6 m x 30 m to pieśń przyszłości, raczej odległej niż bliskiej. Na forsę z UE raczej liczyć nie możemy, bo po pierwsze TEN-T, a po drugie grzech pierworodny populizmu i socjopatii, która by móc dewastować obszar Natura 2000 ogłosiła, że rów kaczora to dewastacja o charakterze militarnym. UE takowych przedsięwzięć nie finansuje, nawet gdy pan senator zapewni wszystkich, że teraz już jest to przedsięwzięcie o charakterze ściśle gospodarczym... GM napisze po raz **** wie który, Elbląg nie spełnia warunków dyrektywy TEN-T. Miasta, ani Polski nie stać na budowanie od zera portu, z którego nikt nie będzie korzystał, bo jego jedyną szansą jest wymiana handlowa z rosyjskim Kaliningradem, a ta dzięki głupocie wowki została uwalona na wiele lat. Proszę sprawdzić dane historyczne na temat kierunków i towarów, które przynosiły pieniądze na parking dla TiRów. Kto administrował wtedy portem i dlaczego pan dyrektor zmienił administratora ? Jakie efekty ta zmiana przyniosła ? Wtedy, proszę powtórzyć opinię, że pan dyrektor jest dobrym zarządcą majątku zwanego radośnie portem morskim w Elblągu. Panu dyrektorowi nie można odmówić wirtuozerii marketingowej, która pozwala mu na utrzymywanie się na stanowisku w firmie, która zysków raczej nie przynosiła.
@MariuszLewandowski-Fc - "port to zawsze element MIASTOTWÓRCZY" GM z tą opinią zgadza się całkowicie. Jednak twór kierowany przez pana Zglińskiego to NIE PORT tylko parking dla Tirów i nie jest mu potrzebny dyrektor i zarząd. Jak już powstanie droga wodna ( przynajmniej 3 lata ) i okaże się, że są chętni by korzystać z usług portu bez dźwigów i nabrzeży przeładunkowych to wtedy należy reaktywować twór pod nazwą port elbląski. Póki co zostało utopione grubo ponad 2 000 000 000 zł z kieszeni polskiego, uczciwego podatnika a szanse na to, że te dewastacje mają jakikolwiek sens ekonomiczny są minimalne. Fakt, że są panowie profesorowie, którzy ocenili, że będzie dobrze to słaby argument. Zwłaszcza, że wśród specjalistów sceptyków jest zdecydowanie więcej niż optymistów. Argument, że to szansa dla Elbląga wygląda słabo.
Cytując portal Polska Morska. "Port w Elblągu będzie mógł obsługiwać jednostki dużo mniejsze, niż zakładano - nie o długości 120,a 80 metrów. Dodatkowo, modernizacja nabrzeża została opóźniona, a zakończenie budowy drogi wodnej z Bałtyku do Elbląga może nastąpić najwcześniej w 2028 roku. "
Elblążanie a przynajmniej duża ich część, wierzą w budowę portu i cud gospodarczy jaki budowa portu zapewni. Ale jak w każda wiara dzieli wyznawców ( np. protestanci, katolicy) tak i wyznawcy budowy portu są podzieleni. Jedni wierzą, że tylko PiS by port zbudował ( czarni) a drudzy z PO ( niebiescy), że czarni chcieli oszukać a port zbudują niebiescy. Ja jestem portowym ateistą i uważam, że oszukiwali i czarni i niebiescy. Portu na miarę oczekiwań, przynoszącego zyski ani czarni ani niebiescy nie zbudują. Lecz choćby przyszło tysiąc atletów I każdy zjadłby tysiąc kotletów, I każdy nie wiem jak się wytężał, To nie zbudują, taki to ciężar. Dlaczego? Bo się nie da. Ciekawe ile milionów jeszcze wydadzą, żeby się przekonać, że się nie da zbudować portu na miarę oczekiwań w tej lokalizacji, uwarunkowaniach przestrzennych itd, .