20
06.09.2024

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Jak na tak małe miasto, bibliotek jest / było rzeczywiście za dużo. Przy mniejszej ich liczbie koncentracja tytułów sprawia, że nie trzeba za wypatrzonymi tytułami biegać po całym Elblągu. Faktem jest, że wzorem chociażby TCZEWA można stworzyć tzw. wrzutnie - szczelina w ścianie, która pozwala zwrócić książkę. W środku, lecą one po rynnie do kosza i pracownik potem skanuje kody i ściąga z konta czytelnika. I to warto zrobić w każdym punkcie, co szczególnie ułatwi zwroty w weekendy. Przypomnę jeszcze raz - takie rozwiązanie ma Tczew (dodaję zdjęcie).
Książka jest dobra (2024.09.07)
@Zawadatyr - Jak wiesz lepiej to po co się pytasz
(2024.09.07)
@Książka jest dobra - W Elblągu jest pięć filii bibliotecznych a w Tczewie osiem. Warto sprawdzić zanim się chce znaleźć argumenty za likwidacja placowek
(2024.09.07)
@Zawadatyr - Ilość książek w takim książkomacie będzie, siłą rzeczy, ograniczona. Ktoś go musi "ładować" czyli tak naprawdę dowozić zamówień książki i zabierać zwrócone. Książkomat przy Hetmańskiej "broni się" tym, że za ścianą ma bibliotekę publiczną z księgozbiorem, a na dodatek dowożone są tam książki ze św. Ducha. Jak to zostanie rozwiązane na Brzeskiej i na Zatorzu ? Tam nie będzie już tradycyjnych bibliotek za ścianą. Jak długo stać będzie Bibliotekę Elbląską na dowóz i odbiór książek do tych książkomatów ? Idea dowozu książek do niepełnosprawnych czytelników upadła piorunem. Koszty za duże.
### (2024.09.08)
Wyrzutnie są TYLKO do zwrotów. A filie Biblioteki Elbląskiej są otwarte w soboty. Od 9 do 15.W wakacje (czyli w lipcu i sierpniu) - które właśnie się skończyły - mają wolne soboty, ale za to można było podjechać na Stare Miasto i tam zwrócić, bo było czynne.
Quiz vadis ? (2024.09.08)
Zdecydowanie. Następna może być placówka przy Słonecznej, bo tam wszystkie pracownice chorują onkologicznie przez subit na podłodze.
Obawy są... (2024.09.08)
@Obawy są... - Subit owszem może zwiększyć ryzyko zachorowania na niektóre choroby, ale to zapewne nie on jest powodem zachorowania tych pań. W pewnym wieku kobiety często chorują na ten wstrętny i częsty u nich nowotwór. Z całą pewnością materiały typu subit powinno się usuwać, niestety znajduje się on pod parkietami jeszcze w wielu polskich domach.
(2024.09.08)
Robota będzie, ale tylko dla dyrektora i jego przybocznych potakiwaczy.
(2024.09.09)

info

3  
  0
Książkomaty to tylko karłowate atrapy. Służą jako wygodne wytłumaczenia dla redukcji klasycznych Bibliotek.
(2024.09.09)

info

3  
  0
Hmm, jakbym gdzieś słyszała już ten tekst o starych kobietach przed emeryturą. Na raka chorują osoby w każdym wieku. Kto tego nie przeszedł "g... o" wie. Pozdrawiam
Agataj (2024.09.09)