Stacja Elbląg przy Fredry

26
31.10.2022
Stacja Elbląg przy Fredry
Działka, którą kupił inwestor znajduje się między yl. Fredry a torami kolejowymi. Ma tu powstać budynek usługowy (fot. Mikolaj Sobczak, archiwum portEl.pl)
Władze miasta sprzedały prawo do użytkowania wieczystego działki przy ul. Fredry, przy torach kolejowych, gdzie ma powstać budynek usługowy. W przetargu wystartował tylko jeden oferent, który wylicytował nieruchomość za 606 tys. zł netto.

Działka przy ul. Fredry w sąsiedztwie torów kolejowych i ogrodów działkowych, ma powierzchnię 1,8 tys. m kw. Nie jest objęta planem zagospodarowania przestrzennego, ale na mocy decyzji o warunkach zabudowy, wydanej przez prezydenta jeszcze w 2021 roku, może tu powstać budynek usługowy wraz z zagospodarowaniem terenu i infrastrukturą techniczną.

Cena wywoławcza nieruchomości wynosiła 600 tys. zł netto. W przetargu wziął udział tylko jeden oferent – spółka z ograniczoną odpowiedzialnością o nazwie Stacja Elbląg, która podbijając cenę o jedno postąpienie zaoferowała 606 tys. zł netto (plus VAT). Wkrótce władze miasta powinny podpisać ze zwycięzcą przetargu umowę sprzedaży.

Nabywca będzie zobowiązany do rozpoczęcia zabudowy działki do 31 grudnia 2024 roku i jej zakończenia do 31 grudnia 2026 roku.

oprac. RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Jakiś kuzyn Tuska?
(2022.10.31)
Piękna biedronka tam wyrośnie
(2022.10.31)

info

39  
  7
Kot prezesa
(2022.10.31)
Stolec uciska ci wnętrzności, idź do łazienki bo popuścisz!
(2022.10.31)
Zapomniany medialnie przetarg, jeden oferent, podejrzane warunki wieczystego użytkowania, minimalna cena - ciekawe o ile nieoficjalnie wzbogacili się odpowiedzialni zań oficjele na tej radosnej transakcji, c'nie?; #sprzedawczyki
lubie.kefir (2022.10.31)
mogleś dać 607 tys i wygralbyś przetarg ale to aż 305 tysięcy butelek Tatry, a z tym to dasz rede w ciągu roku, Pamietaj żeby butelki na wymianę oddawać !!!!!
997 (2022.10.31)
Miasto sprzedało? A było właścicielem tej działki? Kiedy, od kogo i za ile Miasto ją nabyła? Może uda się komuś merytorycznie to wyjaśnić. A może była to darowizna lub spadek.
selavi (2022.10.31)

info

9  
  18
Kuzyn Tuska to cie zrobil
(2022.10.31)
raczej matka obajtka
(2022.10.31)
Bardzo dobrze w końcu zginie łąka z krzakami gdzie tylko piwsko chleja pijaki.
(2022.10.31)