24
17.03.2022

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
pellet z trocin, wiórów, słomy, obornika i ziemi po 1400 zł
(2022.03.19)

info

0  
  0
@Z warszafki - taaak, a mleko z biedronki
(2022.03.19)
Elektrociepłownia w Elblągu to w dużej mierze gaz i olej opałowy ( to jakby olej napędowy ). Unia patrzy nieprzychylnie na energię z biomasy i przeklina węgiel. Tak więc pozostanie gaz i olej napędowy otrzymywany z ropy naftowej. Tak to wygląda. W sytuacji skrajnie nieprzychylnej ciepło może być tylko z tych źródeł. A cena.... Kilkukrotnie wyższa. Nawet. Chyba, że pogodzimy się z Rosją. Bo to Rosja jest głównym dostarczycielem paliw do Elektrowni w Elblągu i całego kraju. Ameryka? Nie. Oni nie. Nie jest to technicznie możliwe. Codziennie musiałby przypływać gazowiec. Tak nie jest. A i baaardzo drogo. Tyle.
Nieistotne kto. (2022.03.19)

info

1  
  0
tylko tęgie głowy stawiają bloki na biomasę - czytaj zwiórkowane mokre gałązki o wątpliwej wartości energetycznej
(2022.03.19)

info

0  
  0