UWAGA!
[X]
Komentuj korzystając ze swojego nicka. W tym celu Zaloguj się kontem portElu lub Facebooka
lub zarejestruj konto na portElu.
lub zarejestruj konto na portElu.
Elektrociepłownia w Elblągu to w dużej mierze gaz i olej opałowy ( to jakby olej napędowy ). Unia patrzy nieprzychylnie na energię z biomasy i przeklina węgiel. Tak więc pozostanie gaz i olej napędowy otrzymywany z ropy naftowej. Tak to wygląda. W sytuacji skrajnie nieprzychylnej ciepło może być tylko z tych źródeł. A cena.... Kilkukrotnie wyższa. Nawet. Chyba, że pogodzimy się z Rosją. Bo to Rosja jest głównym dostarczycielem paliw do Elektrowni w Elblągu i całego kraju. Ameryka? Nie. Oni nie. Nie jest to technicznie możliwe. Codziennie musiałby przypływać gazowiec. Tak nie jest. A i baaardzo drogo. Tyle.
Nieistotne kto.