Bezpłatny fryzjer i manikiurzystka dla seniorów

23
10.02.2022
Bezpłatny fryzjer i manikiurzystka dla seniorów
fot. pixabay
Elbląskie Centrum Usług Społecznych poszukuje firmy, która świadczyła będzie „Mobilne usługi pielęgnacyjne” dla seniorów. Będą oni mogli bezpłatnie skorzystać z fryzjera oraz manikiurzystki w swoich domach.

Elbląskie Centrum Usług Społecznych ogłosiło przetarg na świadczenie „Mobilnych usług pielęgnacyjnych” dla osób starszych oraz niepełnosprawnych. Jak czytamy w dokumentach przetargowych, usługa skierowana będzie do mieszkańców Elbląga, którzy ukończyli 75 lat, a także osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Będą one mogły bezpłatnie i w swoim domu skorzystać z usług fryzjera i manikiurzystki. Usługa pielęgnacji i higieny paznokci ma być dostępna dla odbiorcy raz na kwartał, czyli będzie on mógł skorzystać z każdej tej usługi raz na 3 miesiące. Dotyczy to również mycia, strzyżenia oraz modelowania włosów. Seniorzy oraz oraz osoby niepełnosprawne będą mogły korzystać z "Mobilnych usług pielęgnacyjnych" od poniedziałku do piątku w godz. 9 -16. Firmy zainteresowane przetargiem mogą składać swoje oferty do 15 lutego.

Przypomnijmy, że niedawno ECSU poszukiwał firmy, która miała świadczyć usługę „ECUS Taxi”. Ma to być pomoc dla osób niepełnosprawnych i seniorów w dotarciu do lekarza czy na zakupy. Z takiego darmowego transportu będą mogły skorzystać osoby niepełnosprawne, niesamodzielne, dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz seniorzy, którzy ukończyli 75 lat. Usługę tę będzie realizowało Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej im. św. Łazarza LAZARUS z Elbląga, które wygrało przetarg.

daw

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Jaka kasa?
Kiełbasa (2022.02.10)
Czyżby na fotce Joka W z co donosi grubemu?
prawnik_z_kawką (2022.02.10)
może J. Polecka salon damsko-męski ul. Cicha? fajna babeczka z doświadczeniem w branży
(2022.02.10)

info

3  
  7
jakby jeszcze tam była miska ryżu, seniorzy zagłosowali by na różnobutowca ponownie
(2022.02.10)

info

5  
  4
Z innej beczki, w Biedronce koło zusu, siedzi facet, moze po 40tce, który prosi o kupienie mu jedzenia. Wygląda na zdrowego, zwyczajnie ubranego, normalnego człowieka, nie na glodnego i na pewno nie potrzebującego. Wczoraj też tam siedział, ludzie dawali mu jedzenie, dzisiaj to samo. Wiem, że słowa kupi pani/ pan jedzenia inaczej działają niż da pani złotówkę, ale to też wydawanie pieniędzy i to jeszcze na lenia, któremu nie chce się iść do roboty!!!! Mój teść pracował fizycznie w wieku 65 lat!!!!! Oczywiście, kwestia schludnego ubrania nie oznacza, że trzeba pomagać brudnym, biednie wyglądającym, bo to jest ta sama sytuacja. Oni również są w stanie iść do roboty. Nie uczcie ludzi, że coś można dostac za darmo, bo w życiu tak nie ma. Trzeba na to zapracować. Jeśli chcecie komuś pomóc to zapytajcie chociażby na grupie oddam obiad, gdzie panie jeżdżą do schorowanych, często starszych osób w trudnej sytuacji życiowej.
WojtekR. (2022.02.10)
@Kiełbasa - Zapoznaj się ze SIWZ przetargu to się dowiesz. O ile wiesz o czym mowa.
(2022.02.10)
@WojtekR. - Ależ obecny rząd ich już nauczył. Po co pracować, jak można za pincetplus żyć. No a rząd na zaplecze wyborcze i będzie dusił Polskę aż ta padnie.
(2022.02.10)
Seniorzy mają pancerne paznokcie. Ciężka robota czeka manikiurzystki.
Cz (2022.02.10)
NO NIEEEEE!Znowu!!!a co dla młodych, którzy harują na to wszystko?!
antyStarzec (2022.02.10)
@WojtekR. - to ten sam typ, co stoi pod Biedrą NA węgrowskiej. i jeszcza ma wymagania[jogurt tylko bez laktozy itp
(2022.02.10)