Na Zawadzie powstanie kolejne osiedle

87
28.01.2022
Na Zawadzie powstanie kolejne osiedle
Osiedle ma powstać na terenie oznaczonym przez nas niebieską linią
Za 8 mln 160 tysięcy złotych netto Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zakrzewo” sprzedała 1,7 hektara gruntów położonych między al. Odrodzenia a parkiem Modrzewie. Ma tu powstać osiedle mieszkaniowe. Zobacz zdjęcia tego terenu.

Niezabudowane grunty, objęte prawem użytkowania wieczystego, kupiło w przetargu Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane IBP. Działki o łącznej powierzchni 1,7 hektara nie są objęte miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, ale są już dla nich wydane przez prezydenta Elbląga tzw. warunki zabudowy, w których mowa o „budowie zespołu budynków wielorodzinnych z zagospodarowaniem terenu”.

Na wspomnianym terenie znajduje się obecnie boisko i parking. Wkrótce może się tu rozpocząć budowa mieszkaniowego osiedla.

Zgodę na sprzedaż prawa użytkowania działek walne zgromadzenie członków Spółdzielni Mieszkaniowej „Zakrzewo” wydało... w maju 2012 roku.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
no to przyszli mieszkańcy będą nieźle bulić za to użytkowanie wieczyste co roku.
zenobiusz (2022.01.28)

info

24  
  10
A co komu przeszkadzało tu boisko i parking, przy najmniej jest teraz trochę zieleni.
alt (2022.01.28)
Tylko nie zapomnicie obok kolejnego lidla postawić, albo biedronki.
sipcabje (2022.01.28)

info

28  
  9
Pan radny Turlej kiedy się wyprowadza? Działeczka kupiona to za oknem już mieć bloku nie będzie. Proszę wybaczyć ale jak może powstać kolejne osiedle w osiedlu??? Po prostu Zawada dokłada kolejne bloki.
(2022.01.28)

info

47  
  6
Osiedle bez dostępu do komunikacji. Niby obok jest pętla autobusowa, ale gdzie tymi autobusami się dojedzie. .. .
Jasiu (2022.01.28)
@Jasiu - Nigdzie. Teraz każdy ma złomka w garażu. Komunikacji w Elblagu nie ma.
(2022.01.28)
Budowac, budowac, budowac, serce sie raduje!Mam na brzuchu motylki. Elblag 2mln. mieszkancow!
Powiatowy (2022.01.28)

info

26  
  17
Neoliberalna patologia, ratuszowa bezmyślność i urbanistyczna głupota, a do tego zwykła pazerność władz tej spółdzielni mieszkaniowej, wołają tu o POmstę do nieba. Na tym przykładzie i załączonym przez Redakcję obrazku widzicie dziś, droga młodzieży i wy, post-styropianowe obłoki kurzawy, niekwestionowaną wyższość socjalistycznego planowania i dbałości o komfort klasy robotniczo-ludowej, vs kapitalistyczne zwyrodnialstwo, oligarchiczne barbarzyństwo i drobnomieszczańskie pazerniactwo na hajs rządzących dziś Elblągiem, hm, nie-ludzi. To jest po prostu beton. [Miast sarmackie odziać szaty: - Kosy na sztorc! Kumy, chwaty!] #KoniecEryDziadocenu!
RobertKoliński (2022.01.28)
a w parku modrzewia kiedy zaczną budować?
(2022.01.28)
Kazałbym takim sadzić tajgę, naprawdę.
RobertKoliński (2022.01.28)