Bielany: Najpierw usługi, teraz też domki

28
06.12.2021
Bielany: Najpierw usługi, teraz też domki
Na tym terenie ma powstać nowa zabudowa i ulica - Lwowska
Władze miasta chcą sprzedać kolejne działki na Bielanach. Tym razem pod budowę mieszkaniowo-usługową. Ma tu powstać nowa ulica - Lwowska.

Kilka tygodni temu informowaliśmy o przetargu na sprzedaż ok. 3 hektarów gruntów na Bielanach pod zabudowę usługową, sąsiadujących z osiedlem domów jednorodzinnych. Cena wywoławcza to ponad 10 mln złotych. O tym, czy znajdą się chętni inwestorzy przekonamy się 17 stycznia.

Władze miasta planują już kolejny przetarg dotyczący tej lokalizacji. Tym razem chodzi o dwie działki, sąsiadujące z wyżej wspomnianym terenem, o łącznej powierzchni prawie 0,8 hektara, przeznaczone pod zabudowę usługową i mieszkaniowo-usługową w układzie szeregowym.

- Ten zapis sugeruje domki jednorodzinne. Jeżeli będzie opracowany projekt budowlany i architekt będzie miał inne zdanie, będziemy rozpatrywać to odnośnie wniosku na budowę. Przy każdym pozwoleniu jest dyskusja. Na dziś nasza interpretacja jest taka, że to raczej jest zabudowa jednorodzinna – informowała na ostatnim posiedzeniu komisji gospodarki miasta Katarzyna Wiśniewska, dyrektor departamentu urbanistyki i architektury Urzędu Miejskiego w Elblągu.

- Wartość rynkowa nieruchomości, ustalona zostanie przez rzeczoznawcę majątkowego w operacie szacunkowym, po podjęciu przez Radę Miejską przedłożonego projektu uchwały – czytamy w uzasadnieniu projekty uchwały, którą zajmowali się radni na ostatniej sesji.

 

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Oj chyba czerwony Robert jeszcze śpi skoro nie krytykuje tej deweloperki pato srato brunatno libkowej itp on to ma nosa do korupcji albo inaczej on wszędzie widzisz korupcję bo tylko komuniści są czyści uczciwi
(2021.12.06)

info

15  
  12
Getto+
(2021.12.06)

info

11  
  5
Do roboty się nie spieszy raczej.
(2021.12.06)

info

6  
  4
Robercik wstawaj !!! mamusia kanapeczki już zrobiła. I piwko zimne już jest !
(2021.12.06)

info

8  
  8
Proponuję zdelegalizować dwie rządzące Polską sekty i odebrać majątki wszystkim ksiedzom i pisiorom gdyż ich ma pochodzą one z przestępstw
Żeby Polska była Polską (2021.12.06)
@Żeby Polska była Polską - walnij się w dekiel ale z dobrego rozpędu w mur.
stara (2021.12.06)
Gdy zmieni się władza i wróci praworządność do kraju należy odebrać majątki mordercom i zbokom ukrywanym przez kościół oraz wszystkim antypolskim złodziejom z piSS. Polska znów będzie normalna i bogata
Takie buty (2021.12.06)

info

30  
  15
Czy przy planownaiu ktos w ogole mysli? Przeciez zeby przetransportowac towary trzeba przejechac przez cale miasto. Dzialki uslugowe powinny byc umieszczone w okolicach S7 lub S22,a w okolicach fromborskiej i na wysoczyznie powinny byc dzialki budowlane. Jak uslugowe to tylko male usługi i sklepy.
HvK (2021.12.06)

info

16  
  3
Gdyby pis i pe, . do, . file nie rozkradli kraju nie trzeba by teraz sprzedawać ziemi
Proste (2021.12.06)

info

13  
  7
@Żeby Polska była Polską - Ortografia się kłania panie Polak.
(2021.12.06)