104
01.06.2021

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Lekcje religii w szkole nie spowodowały wzrostu pobożności dzieci i młodzieży ani nie doprowadziły do powszechnego wychowania według zasad wiary i nauki Kościoła. Odniosło to nawet odwrotny skutek. Przyczyn zapewne wiele. Kościół to jednak inny klimat niż religia w klasie, choć klasa jest wygodniejsza dla rodziców małych dzieci. Inna przyczyna to medialny dostęp dzieci i młodzieży do innego świata i wpływ tego świata na ich zachowania. Smartfony powinny być zakazane a Internet odcięty. To musi być celem PiS i Kościoła jeżeli nie chcą niczego zmieniać w swoim zachowaniu i działaniu. Jeszcze inną przyczyną jest upadek moralny kościoła i prawicowego środowiska związanego z Kościołem. Nie mają autorytetów, których warto posłuchać i im uwierzyć. Taka prawica i kler to po prostu kubeł z pomyjami. Uczciwi są w tym kuble mniejszością i niestety nie mają na nic wpływu. Dzieci jeszcze nie, ale młodzież to widzi. Powiadają, że wpływy LGBT powodują odwrót od wiary i trzeba walczyć z tym lewactwem. Bardziej odwrót od wiary moim zdaniem powodują niegodne, często zboczone działania Kościoła, które prawica w swojej niegodziwości w zasadzie toleruje a na pewno maksymalnie bagatelizuje ich wpływ na dzieci i młodzież. Z tym trzeba walczyć bardziej niż z lewactwem. To przez zachowania prawicy i Kościoła młodzi wchodzą w szpony szatana. Kubeł z pomyjami w różnych kolorach trzeba oczyścić.
Cz (2021.06.02)
@Olasia - Przecież otyłość nie jest skutkiem lekcji religii tylko genetyki i tego co sami żrecie i dajecie swoim dzieciokom. Jak widzę po każdym dniu wypłaty a jest ich w miesiącu co kilka i to co się dzieje w tzw "makietach"i innych przybytkach, te pełne koszyki badziewia które wywozicie to i całkowita likwidacja religii wam nie pomoże.
(2021.06.02)
@Cz - Po części podzielam twój pogląd ale nie do końca. Umiar i rozsądek w formułowaniu każdej oceny w tym przypadku raczej nie pozwala na totalną krytykę kościoła bo jest niesprawiedliwy dla większości ludzi tego kościoła a to nie tylko księża tylko cała rzesza społeczeństwa zjednoczona w tym kościele, prawych i sprawiedliwych. Natomiast wpływ kościoła na kształtowanie postaw młodzieży moim zdaniem jest niewielki. Tym zagadnieniem z pominięciem roli rodziny, ojca i matki zajmuje się mainstreamowy ściek medialny, internet i celebra. To one głównie wytyczają cel w jakim zmierza dzisiejsza młodzież i mają przemożny wpływ na kształtowanie ich postaw i charakterów.
(2021.06.02)
Religia jest przedmiotem dodatkowym. Chodzą na nią tylko te dzieci, których rodzice na początku roku złożą odpowiednią deklarację. A skoro rodzice chcą żeby ich dziecko chodziło na religię, to mają do tego prawo.
cogittto (2021.06.02)

info

2  
  4
Czy ta Pani ma pojęcie o czym mówi? Tu nie chodzi o to, że jest za mało lekcji WF. Problem jest w tym, że duża część młodzieży omija WF, przynosząc zwolnienia, udając że coś ich boli itd. .. TU JEST PROBLEM. Młodzież nie chce się ruszać.
już niedługo wieś Elbląg (2021.06.02)

info

2  
  4
słuszna koncepcja. Będzie mniej agresji bo WF wyzwala dobre cechy charakteru. No i oczywista oczywistość poprawa zdrowotności dzieci i młodzieży.
kiki (2021.06.02)

info

5  
  3
panowie katecheci- frustraci. Jak zostaniecie zwolnieni za głoszenie bogobojnych pierdół, to zapraszam. Mam do skopania 800m działki tam wypocicie te swoje brednie i bajki
ttt (2021.06.02)

info

3  
  6
Ustawowo zakazać religi w szkołach. Wypad na plebanie, to jest kościelna indoktrynizacja dzieci-fefe
ttt (2021.06.02)

info

4  
  6
Czego można się spodziewać po tych z olsztyna. Przykład ona. Brak słów.
(2021.06.02)

info

6  
  2
ta posłanka w zajęcia z W-F na pewno nie chodziła
jaaaaaaaaaa (2021.06.02)

info

8  
  2