W porcie składują kamień do budowy wyspy

59
24.02.2021
W porcie składują kamień do budowy wyspy
(fot. Michał Skroboszewski)
Do elbląskiego portu zwożony jest kamień, który posłuży do budowy wyspy na Zalewie Wiślanym. - Gdy tylko żegluga na zalewie zostanie wznowiona po zimie, kamień barkami będzie przez wykonawcę przekopu transportowany na budowę – informuje Arkadiusz Zgliński, dyrektor portu.

Zarząd Portu Morskiego podpisał umowę na składowanie i załadunek kamienia z wykonawcą przekopu Mierzei Wiślanej konsorcjum NDI/Besix.

- Umowa została podpisana w styczniu na 15 miesięcy i dotyczy składowania i załadunku w tym czasie 140 tysięcy ton kamienia, który posłuży do budowy wyspy na zalewie – informuje Arkadiusz Zgliński, dyrektor Zarządu Portu w Elblągu.

Kamień przyjeżdza do Elbląga pociągami, jest rozładowywany m.in. na rampie przy ul. Mazurskiej (port nie ma jeszcze własnej bocznicy). Stamtąd kamień jest przewożony do portu, skąd od wiosny będzie transportowany barkami na teren inwestycji na Mierzei. Do portu trafił już pierwszy transport, kolejny czeka na rozładunek.

W porcie składują kamień do budowy wyspy
(fot. Michał Skroboszewski)

- Dzięki tej umowie port ponownie zacznie pracować pełną parą. Tym bardziej że podpisaliśmy również umowę z nowym operatorem – firmą Mostel, która nie tylko będzie świadczyć usługi na rzecz NDI/Besix, ale także na nasze potrzeby. Poprzedni operator zrezygnował ze współpracy z nami przed końcem obowiązywania umowy – dodał Arkadiusz Zgliński.

Z naszych informacji wynika, że umowa na składowanie i załadunek kamienia opiewa na kilkaset tysięcy złotych.

RG

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Ten przekop to dla Nasz jak manna z nieba. Wybudują przekop, a za nim; port, dk22 przebudują z ibwodnicą Jegłownika i Gronowa Elbląskiego, przebudowa trasy kolejowej nr204,już interesują się Nami giganci na rynku inwestycyjnym. A to wszystko dzięki jednej decyzji przekopu. Żebyśmy jeszcze urządzili referendum to będzie bajka, a Elbląg stanie się znowu wielki!
Make Elbląg great again! (2021.02.24)
Co na to mój ulubiony Senator Wcisłą ? Czy wymyśli jakiś niedorzeczny problem ??
pampi-ZAWADA (2021.02.24)
Kamienie z wagonów przeładowują na rampie kolejowej przy ul. Mazurskiej.
vvbb (2021.02.24)
Zaiste piękny i kształtny to kamień. Od niego wszak zależą losy tej krainy która mlekiem i miodem płynąca będzie. Już czuję jak mi portfel pęcznieje od tego elbląskiego dobrobytu.
(2021.02.24)
Że oni nie boją się jeździć pociągiem z tysiącami ton kamienia po tym zardzewiałym moście kolejowym (obok mostu unii europejskiej). Na tym moście nawet drewniane podkłady kolejowe są już spróchniałe do połowy.
cc (2021.02.24)
Ot i wielki port morski bez własnej rampy kolejowej, ba. .. nawet bez zwykłej bocznicy, brawo, brawo, brawo pierwszy sekretarz po stokroć brawo
(2021.02.24)

info

38  
  14
Jak jest port morski to i jest transport kolejowy naturalna synergia, a tak z bocznic kolejowych tiry do portu przywożą kamienie, naprawdę żal mojego miasta, a tak na marginesie słuchy idą że olsztyn ma przejąć działania i kierowanie ZKM, i w niedalekim czasie ma zlikwidować TE. Słupnik jesteś wielki.
(2021.02.24)

info

33  
  7
@Make Elbląg great again! - Najpierw trzeba pogoni głównego hamulcowego miasta - Wróblewskiego
Upadły Harley (2021.02.24)
Port bez bocznicy kolejowej. .. .. to przystań bardziej. .. .. Coś a la lotnisko w Radomiu.
fan pissu (2021.02.24)

info

39  
  10
A ja mam pytanie z innej beczki skąd tam tyle skrzynek piwa?
Toja99 (2021.02.24)