A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
przecież nikt nie zabrania uboju zwierząt, ustawa zakazuje jedynie męczenia zwierząt przy zabijaniu. hoduj świnki i się cemna maso nie wypowiadaj
Tak, rolnicy. Nie zawsze jak ktoś (polityk)podsuwa wam marchewkę pod nos, ma uczciwe zamiary - nauczcie sie tego na przyszłość i nie głosujcie tłumami na PIS
@asas - Przecież w naszym powiecie nie ma już prawie świń w województwie wiele zostało wybitych przez ASF, poza tym kto kupi te świnie z rejonu gdzie występuje ASF? jak wchodzisz w jakiś program np. hodowli bydła modernizujesz budynki czy budujesz, to potem musisz taką działalność prowadzić minimum 5 lat- Taki jest wymóg UE, nie można sobie ot tak stwierdzić: a dzisiaj rezygnuję z bydła i jutro wstawiam świnie czy owce do budynków.
@asas - Tuczników nie można już hodować w małych gospodarstwach, które nie mają bioasekuracji, a spełnienie tych wymogów dla małych chlewni jest nieopłacalne w stosunku do potencjalnych przychodów. Poza tym u nas w powiecie już prawie nie ma tuczników, jest ASF i kto by je kupił z takiego rejonu, gdzie występuje ta choroba?
Nie jem miesa od OK 15 lat, w futerkach nie chpdzilem nigdy
Od jedzenia miesa oduczyly mnie targi konskie gdzies w Polsce o uboju rytualnym w tamtych latach sie nie mowilo, starczylo mi jak obejrzalem te targi I jakos mi sie porobilo, ze do dzis. .. .Garbusiarz cyklista
Dzięki PiS to oni nic nie zyskali, bo całą kasa na dotacje pochodzi z bidżetu UE na lata 2014-2020 wynegocjowanego jeszcze za poprzedniego rządu. PiS tylko rozdawał kasę, którą już odziedziczył w spadku po poprzednim rządzie. Teraz będzie nowy budżet UE na lata 2021-2027 i zobaczymy co PiS wynegocjuje, obiecał podniesienie dopłat do średniej UE, bo u nas jest ok 240 Euro do 1 ha, a w Niemczech 300,w Holandii nawet 400,a na Malcie ok 650 euro, Grecji 550 euro do 1 ha. Do tego zobaczymy ile kasy na modernizację wynegocjują, jaki będzie łączny budżet na I i II filar WPR.
@As - To znajdź mi taki nowy ciągnik za 100 tys. , a nie 300 tys. o mocy ok 110-120 KM. Gdzie taki można kupuć?
Kupić. :)
Dlaczego Policjant na zdjęciu gdzie jest pokazany ciągnik New Holland T7 210,nie ma założonej maski?👏
@;ovlkdz - bardzo mądrze napisane, brawo