62
08.10.2020

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
zabrac prawo jazdy dozywotnio!!!
(2020.10.09)

info

0  
  2
@GłębokaMyśl - Jak najbardziej piszę, że z punktu widzenia potrzeb społecznych i rozwoju miasta konieczne jest wywalenie nawet i MILIARDA PLN na odbudowę Kolei Nadzalewowej oraz miejskiej infrastruktury komunalnej, ale tyle to na razie wydał Olsztyn, iż w Elblągu właśnie w ratuszu myślą tak jak Pan; )Realnie na 150-200 mln zł możemy liczyć na remont KN, tyle że nie przy takim przyziemnym myśleniu jw. Spojrzyj Pan te 10-20 lat do przodu - jest przekop, są wyremontowane linie od Braniewa do Olsztyna i dalej i tylko nadzalewówka stoi sobie bezużyteczna, bo w elbląskim ratuszu nie wiedzą jakie pożytki dla miasta i jego rozwoju niesie rozwój transportu publicznego. Do tego ta linia jest przejezdna i - jak widać - przez biznes i wojsko użytkowana. Hel w podobnym przypadku zarabia grube miliony na współpracy z PKP. Podobnie w tej chwili b. prężnie rozwijająca się Pomorska Kolej Metropolitalna z całym regionem trójmiejskim. PKM bardzo chętnie by zresztą puściła tu swoje nowoczesne składy, bo dla nich to tylko zysk tacy kolejni pasażerowie aż hen od Braniewa. Tymczasem w Elblągu. .. nie da się. (. .. .)
RobertKoliński (2020.10.09)
(. .. )A wie Pan dlaczego to społeczeństwo tak "chętnie"przesiadło się na te samochody-rzęchy, na które w większości i tak go nie stać? Ano właśnie dlatego, że mu w latach 90.podobni geniusze zlikwidowali transport publiczny i chcąc nie chcąc czymś do roboty musiało dojechać. Zyskali różni Rolscy od busów i komisy sprowadzające szroty powypadkowe z Niemiec. Czy zyskało społeczeństwo na tym per se? Śmiem wątpić. Dziś jest szansa odbudowy tego potrzebnego dla rozwoju miasta i regionu transportowego krwioobiegu, w dodatku za środki zewnętrzne, i powrotu pasażerów na tę linię; przy tym, także ożywienia całego Elbląga od Zawady po dworzec na Grunwaldzkiej i wykonanie np. łącznika tramwajowego przez Fromborską - tylko głupi by nie korzystał; i co słyszę? #NieDaSię;
RobertKoliński (2020.10.09)
Wystarczyło czytać ze zrozumieniem. W środku auta nikogo nie było.
Karq (2020.10.09)
@RobertKoliński - Tak, wiem doskonale. Samochód to spełnienie marzeń wielu z nas, poza tym jest wygodny i daje komfort tak podróży jak i czasu jej rozpoczęcia i zakończenia. To w pewnym sensie luksus ale jak najbardziej sensowny. Chce pan czegoś sensownego, co pociągnie region i uatrakcyjni go dla mieszkańców i turystów. Niech pan optuje za zamianą KN w ścieżkę rowerową do Fromborka z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury Green Velo. Byłaby to jedna z atrakcyjniejszych tras rowerowych Polski północnej, łatwa technicznie, nie wymagająca zbytniego wysiłku i umożliwiająca podziwianie Zalewu z wysokości nasypu kolejowego. Gren Velo w tym roku była bardzo popularna, w przyszłości raczej nie starci na atrakcyjności. Pisze pan o kolejach metropolitalnych, które łączą potężne ośrodki miejskie z ich okolicami, a nie dwa miasteczka, kilka wsi z upadającym Elblągiem, do którego mieszkańcy położonych w pobliżu miejscowości nie ciągną setkami każdego dnia do pracy. Chce pan topić pieniądze dla ideologii, dokładnie tak samo jak uczyniła to PARTIA z kaczym dołem. Czas pokaże, kto z nas był bliższy prawdy. Poczekamy, zobaczymy. Póki co powinniśmy dyskutować, bo to ma szansę dać coś nowego, być może nawet sensownego dla regionu, w którym przyszło nam żyć.
GłębokaMyśl (2020.10.09)
@RobertKoliński - KN, TA LINIA NIE JEST PRZEJEZDNA. Chce pan zobaczyć jej przejezdność to niech pan sobie zrobi spacerek torami z Tolkmicka do Suchacza. .. ba nawet tylko do Kadyn. Zapozna się organoleptycznie ze zgniłymi podkładami kolejowymi, zobaczy jak piękne drzewa wyrosły w torowisku. Operat odbudowy jasno wskazuje kwotę 470 mln zł. Utrzymanie tej fanaberii też nie będzie tanie. .. sensowność żadna. .. chyba, ze w Elblągu powstanie port przeładunkowy i będą do niego ciągnęli dokerzy z całej okolicy miasta. .. ale to może wtedy ustanowimy linię autobusu miejskiego do Fromborka i niech sobie pomyka co godzinę. 470 mln zł wystarczy na kilka lat finansowania takiej formy transportu publicznego, nawet gdyby linię miały obsługiwać autobusy elektryczne.
GłębokaMyśl (2020.10.09)
Rozumując twoim tokiem nie powinienem w ogóle płacić podatków.
alessandro (2020.10.09)
Dziadek każdemu strażakowi powinien po stówie do kieszeni wcisnąć za taką rzeźbe. Skoro poza drogą publiczną to straż pożarna nie musiała brać udziału w tym zdarzeniu.
(2020.10.09)

info

0  
  0
I nikt nie zadał pytania dziadkowi: co Pan chciał przez to powiedzieć? A zaraz wszyscy idioci wzięli się do komentowania tego zdarzenia bez znajomości przyczyn. Typowo elbląskie.
(2020.10.09)

info

0  
  0
@GłębokaMyśl - Zachęcam do przyjrzenia się i analizy poniższych rycin:
RobertKoliński (2020.10.11)