A moim zdaniem... (od najstarszych)
Pokazuj od
najnowszych
najnowszych
Największe
emocje
emocje
zabrac prawo jazdy dozywotnio!!!
@GłębokaMyśl - Jak najbardziej piszę, że z punktu widzenia potrzeb społecznych i rozwoju miasta konieczne jest wywalenie nawet i MILIARDA PLN na odbudowę Kolei Nadzalewowej oraz miejskiej infrastruktury komunalnej, ale tyle to na razie wydał Olsztyn, iż w Elblągu właśnie w ratuszu myślą tak jak Pan; )Realnie na 150-200 mln zł możemy liczyć na remont KN, tyle że nie przy takim przyziemnym myśleniu jw. Spojrzyj Pan te 10-20 lat do przodu - jest przekop, są wyremontowane linie od Braniewa do Olsztyna i dalej i tylko nadzalewówka stoi sobie bezużyteczna, bo w elbląskim ratuszu nie wiedzą jakie pożytki dla miasta i jego rozwoju niesie rozwój transportu publicznego. Do tego ta linia jest przejezdna i - jak widać - przez biznes i wojsko użytkowana. Hel w podobnym przypadku zarabia grube miliony na współpracy z PKP. Podobnie w tej chwili b. prężnie rozwijająca się Pomorska Kolej Metropolitalna z całym regionem trójmiejskim. PKM bardzo chętnie by zresztą puściła tu swoje nowoczesne składy, bo dla nich to tylko zysk tacy kolejni pasażerowie aż hen od Braniewa. Tymczasem w Elblągu. .. nie da się. (. .. .)
(. .. )A wie Pan dlaczego to społeczeństwo tak "chętnie"przesiadło się na te samochody-rzęchy, na które w większości i tak go nie stać? Ano właśnie dlatego, że mu w latach 90.podobni geniusze zlikwidowali transport publiczny i chcąc nie chcąc czymś do roboty musiało dojechać. Zyskali różni Rolscy od busów i komisy sprowadzające szroty powypadkowe z Niemiec. Czy zyskało społeczeństwo na tym per se? Śmiem wątpić. Dziś jest szansa odbudowy tego potrzebnego dla rozwoju miasta i regionu transportowego krwioobiegu, w dodatku za środki zewnętrzne, i powrotu pasażerów na tę linię; przy tym, także ożywienia całego Elbląga od Zawady po dworzec na Grunwaldzkiej i wykonanie np. łącznika tramwajowego przez Fromborską - tylko głupi by nie korzystał; i co słyszę? #NieDaSię;
Wystarczyło czytać ze zrozumieniem. W środku auta nikogo nie było.
@RobertKoliński - Tak, wiem doskonale. Samochód to spełnienie marzeń wielu z nas, poza tym jest wygodny i daje komfort tak podróży jak i czasu jej rozpoczęcia i zakończenia. To w pewnym sensie luksus ale jak najbardziej sensowny. Chce pan czegoś sensownego, co pociągnie region i uatrakcyjni go dla mieszkańców i turystów. Niech pan optuje za zamianą KN w ścieżkę rowerową do Fromborka z wykorzystaniem istniejącej infrastruktury Green Velo. Byłaby to jedna z atrakcyjniejszych tras rowerowych Polski północnej, łatwa technicznie, nie wymagająca zbytniego wysiłku i umożliwiająca podziwianie Zalewu z wysokości nasypu kolejowego. Gren Velo w tym roku była bardzo popularna, w przyszłości raczej nie starci na atrakcyjności. Pisze pan o kolejach metropolitalnych, które łączą potężne ośrodki miejskie z ich okolicami, a nie dwa miasteczka, kilka wsi z upadającym Elblągiem, do którego mieszkańcy położonych w pobliżu miejscowości nie ciągną setkami każdego dnia do pracy. Chce pan topić pieniądze dla ideologii, dokładnie tak samo jak uczyniła to PARTIA z kaczym dołem. Czas pokaże, kto z nas był bliższy prawdy. Poczekamy, zobaczymy. Póki co powinniśmy dyskutować, bo to ma szansę dać coś nowego, być może nawet sensownego dla regionu, w którym przyszło nam żyć.
@RobertKoliński - KN, TA LINIA NIE JEST PRZEJEZDNA. Chce pan zobaczyć jej przejezdność to niech pan sobie zrobi spacerek torami z Tolkmicka do Suchacza. .. ba nawet tylko do Kadyn. Zapozna się organoleptycznie ze zgniłymi podkładami kolejowymi, zobaczy jak piękne drzewa wyrosły w torowisku. Operat odbudowy jasno wskazuje kwotę 470 mln zł. Utrzymanie tej fanaberii też nie będzie tanie. .. sensowność żadna. .. chyba, ze w Elblągu powstanie port przeładunkowy i będą do niego ciągnęli dokerzy z całej okolicy miasta. .. ale to może wtedy ustanowimy linię autobusu miejskiego do Fromborka i niech sobie pomyka co godzinę. 470 mln zł wystarczy na kilka lat finansowania takiej formy transportu publicznego, nawet gdyby linię miały obsługiwać autobusy elektryczne.
Rozumując twoim tokiem nie powinienem w ogóle płacić podatków.
Dziadek każdemu strażakowi powinien po stówie do kieszeni wcisnąć za taką rzeźbe. Skoro poza drogą publiczną to straż pożarna nie musiała brać udziału w tym zdarzeniu.
I nikt nie zadał pytania dziadkowi: co Pan chciał przez to powiedzieć? A zaraz wszyscy idioci wzięli się do komentowania tego zdarzenia bez znajomości przyczyn. Typowo elbląskie.