Odłóż telefon przed przejściem dla pieszych. Policjanci apelują o ostrożność

25
18.09.2020
Odłóż telefon przed przejściem dla pieszych. Policjanci apelują o ostrożność
Fot. KMP w Elblągu
Policjanci z wydziału ruchu drogowego elbląskiej komendy wspólnie z uczniami klasy mundurowej malowali przed przejściami dla pieszych specyficzne piktogramy. Są to symbole przekreślonego telefonu komórkowego. Wszystko w ramach akcji związanej z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu.

Dzisiaj (18 września) przy przejściu dla pieszych na ulicy Hetmańskiej (skrzyżowanie z Giermków), policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu wspólnie z uczniami klas mundurowych malowali piktogramy (przekreślony telefon komórkowy). Inicjatywa jest związana z bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego w ramach działań ROAD SAFETY DAYS (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego).
   - To element kampanii społecznej, która ma zwrócić uwagę, by zachować ostrożność podczas przechodzenia przez jezdnię. W ramach akcji przy przejściach dla pieszych pojawiły się piktogramy

Odłóż telefon przed przejściem dla pieszych. Policjanci apelują o ostrożność
Fot. KMP w Elblągu
apelujące o odłożenie na chwilę swojego telefonu, rozejrzenie się i sprawdzenie, czy bezpiecznie można przejść na drugą stronę ulicy - mówi podkom. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Podobne piktogramy pojawiły się między innymi na ulicach: Piłsudskiego, Robotniczej, Pl. Słowiańskim, Mickiewicza, Bema al. Grunwaldzkiej.

- Akcja ma zwrócić uwagę na duży problem, jakim staje się zjawisko "smartfonowego zombie", co niestety może przynosić fatalne skutki. Niestety wciąż zdarzają się kierowcy, którzy łamią przepisy i nie ustępują pierwszeństwa pieszym na pasach, dlatego musimy w takich miejscach zachować szczególną ostrożność – dodaje podkom. Wiktor Kaczmarek.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Policja jak zwykle od du. .strony. Uczcie kierowców żeby przepuszczali pieszych.
(2020.09.18)
Odłóż telefon. Zdejmij słuchawki!!!! Żyj i daj spokojnie żyć innym.
RI (2020.09.18)

info

11  
  0
@RI - Zdejmij maskę!
(2020.09.18)
te malowidło na chodniku to jakiś totalny bubel do niczego nie podobny. Już szybciej do wyobraźni trafiłaby przekreślona słuchawka starego telefonu stacjonarnego. No ale cóż, jacy pomysłodawcy takie bohomazy. Grafficiarzy poproście których tak ścigaliście to wam odmalują takie znaki że wam włosy zdębieją.
(2020.09.18)

info

5  
  10
Słuchaj nie zawsze przepuszczanie pieszego jest słuszne np jak dojeżdżam do przejścia i nic zamna nie jedzie A pieszy dopiero dochodzi do przejścia to nie ma sensu, albo jazda autem ciężarowym gdy mister uprzejmości z pasa obok lub naprzeciwko zatrzymuje się w ostatniej chwili i czeka na oklaski. .. .Akcja słuszna bo piesi też chodzą jak święte krowy przez przejście z głową w smartfonie.
Wk wk (2020.09.18)
To nie są zalegalizowane znaki drogowe. Teraz każdy może malować co chce na chodniku czy może jest za to jakaś kara ?
(2020.09.18)

info

5  
  6
To mnie obraża i dyskryminuje. Stop racizm.
Telefon (2020.09.18)

info

4  
  4
"Niestety wciąż zdarzają się kierowcy, którzy łamią przepisy i nie ustępują pierwszeństwa pieszym na pasach, dlatego musimy w takich miejscach zachować szczególną ostrożność – dodaje podkom. Wiktor Kaczmarek. "To ja zapytam, czy te piktogramy to pretensja do kierowców którzy według pana są tylko winni czy może akcja do włączenia myślenia dla pieszych patrzących bezmyślnie w telefon i wchodzącym bezpośrednio pod koła pojazdów ?
(2020.09.18)
Bardzo słuszne spostrzeżenie
Wkwk (2020.09.18)
Czy to prawda że policjanci mają zakaz oglądania filmu "25 lat niewinności "?
(2020.09.18)

info

4  
  0