Potrącenie 11-latki na ul. Pionierskiej

40
19.08.2020
Potrącenie 11-latki na ul. Pionierskiej
fot.Michał Skroboszewski
Do niebezpiecznej sytuacji doszło dziś (19 sierpnia) przed godz. 13 na ul. Pionierskiej. Samochód osobowy potrącił tam 11-letnią dziewczynkę jadącą na hulajnodze. Na szczęście dziecku nic się nie stało. Zobacz zdjęcia.

Jak dowiedzieliśmy się od pracujących na miejscu policjantów, mężczyzna kierujący fordem wyjeżdżał z parkingu w ul. Pionierską. Z jego prawej strony w kierunku ul. Płk. Dąbka nadjechała 11-letnia dziewczynka na elektrycznej hulajnodze. Tak doszło do, na szczęście niegroźnego, potrącenia dziewczynki. Jak przyznali policjanci, kierowca forda miał mocno ograniczoną widoczność przez wysoki żywopłot, jednak to on, włączając się do ruchu powinien ustąpić pierwszeństwa przejazdu 11-latce. Dziewczynka na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń i trafiła pod ręce opiekuna. Mężczyzna kierujący fordem został ukarany mandatem.

ms

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Hulajnoga w ruchu drogowym. Ja będąc dzieckiem musiałam na rower mieć kartę rowerową Teraz dzika samowolka. Róbmy se co chcemy, wszystko wolno, nic nie trzeba. Super czasy.
(2020.08.19)
Może Sielanka w końcu przytnie ten żywopłot na 0,5m. Nie musi być tak wysoki. .Inaczej jeszcze nie raz dojdzie tam do wypadku oby nie śmiertelnego
(2020.08.19)

info

63  
  5
Sielanka to getto, szlabany płoty żywopłoty kto się za to w końcu weźmie? Chore to jest
QbeeQ (2020.08.19)
Już madrale piszą co im szlabany zawadzaja. Nareszcie jest porządek i byle Me, da nie wiedzie. A na przejściach powinny być progi zwalniające i skonczy sie jeżdżenie rowerami, hulajnogach.
(2020.08.19)
A od kiedy to morzna hulainogom jezdzic po drodze to rodzice powinni byc ukarani mandatem i naprawic hlopu forda
(2020.08.19)
Kierowco, teraz Sielankę do sądu. koniecznie, za ten żywopłot właśnie. Dziecku zdrowia, kierowcy spokoju, życzę :).
(2020.08.19)

info

39  
  7
Hulajnoga na ulicy ? A czytałem że hulajnoga jest jak pieszy w polskim prawie. Dobrze że nic się nie stało.
Kobieca wizja swiata (2020.08.19)
Hulajnogą, a nie Hulajnogom, takie trudne?
(2020.08.19)
Na takie elektryczne hulajnogi powinny być jakieś uprawnienia typu „karta rowerowa” + zakaz poruszania się nimi w strefach dla ruchu pieszego.
Godjr (2020.08.19)

info

30  
  2
Czy to na pewno jego wina? Jeśli dobrze pamiętam, to te hulajnogi elektryczne nie są dopuszczone do ruchu w przestrzeni publicznej. Dopuszczone do ruchu są tylko te, które mają homologację, ale powinno się nimi jeździć po drodze, razem z samochodami. Sejm miał obradować zmiany prawne w kwietniu, aby ustalić status prawny hulajnóg elektrycznych bez homologacji, ale obrady zostały zniesione z powodu koronawirusa. Proszę o sprostowanie, jeśli się mylę i poprzeć je artykułami prawnymi.
(2020.08.19)