Salon za nami, teraz czas na remont muszli

13
11.08.2019
Salon za nami, teraz czas na remont muszli
Waldemar Chyliński (z prawej) wystąpił na scenie z Bogusławem Jackowskim (fot. Michał Skroboszewski)
To był, niestety, ostatni w tym roku koncert Letniego Salonu Muzycznego w Bażantarni. - Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się w lepszej scenerii – mówiła Teresa Wojcinowicz, prezes Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego, zachęcając licznie przybyłą publiczność do głosowania jesienią na remont muszli koncertowej w budżecie obywatelskim. Zobacz zdjęcia.
Na zakończenie XXII Letniego Salonu Muzycznego w niedzielę w muszli koncertowej wystąpił Waldemar Chyliński z Gdańska, poeta, bard, autor piosenek śpiewanych przez znanych polskich wykonawców i aktorów. Przez ponad godzinę licznie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać utworów m.in. z najnowszej płyty Waldemara Chylińskiego z 2018 roku „Stało się życie”, ale gdański bard często też odwoływał się do swoich starszych utworów z lat 70. i 80., sypiąc jak z rękawa anegdotami na temat okoliczności powstania danej piosenki czy też współpracy z największymi gwiazdami polskiej piosenki tamtych lat.
   Podczas finałowego koncertu Letniego Salonu Muzycznego nie mogło również zabraknąć nagród, ufundowanych przez sponsorów oraz organizatorów imprezy. Z torbami pełnymi upominków z Bażantarni wyszło 15 osób, które wykazały się wiedzą lub miały odrobinę szczęścia. A wszyscy, którzy dzisiaj odwiedzili muszlę koncertową, z uwagą słuchali apelu Teresy Wojcinowicz, prezes Elbląskiego Towarzystwa Kulturalnego, która prosiła publiczność o głosy na rzecz remontu muszli koncertowej w budżecie obywatelskim. To zadania jest ujęte na liście inwestycji ogólnomiejskich i to w dużej mierze od sympatyków Letniego Salonu Muzycznego zależy, czy na remont muszli znajdą się pieniądze w przyszłorocznym budżecie miasta.
   
   
Elbląska Gazeta Internetowa portEl.pl była patronem medialnym Letniego Salonu Muzycznego
RG

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Jak fajnie minal dzisiejszy dzien.
(2019.08.11)

info

10  
  1
Elbląg to obecnie taka podróbka Ciechocinka, kupa emerytów tylko bez zabiegów
pm,poimk (2019.08.12)
Oj to wszystko to takie " bieda występy ".
(2019.08.12)

info

6  
  2
Zgromadzona publiczność wręcz poraża dynamiką.
(2019.08.12)

info

7  
  2
A o budowie nowego amfiteatru nadal cisza i o remoncie basenu kąpieliska. Spadajcie wszyscy z tego U M. Miasto 130tys jak wieś.
(2019.08.12)

info

14  
  1
Aż w oku kręci się łezka jak widzimy w tv miasta podobne wielkością i imprezy z amfiteatrze nowoczesnych dużych. A w Elblągu macie,,, .
(2019.08.12)

info

13  
  2
Kolejny piknik KOD-u? A gdzie wcisła z kiełbasą i białymi różami?
(2019.08.12)
A pani Wojcinowicz prowadzi jeszcze klub kwadransowych grubasów?
kim (2019.08.12)

info

0  
  2
Co ma piernik do kiełbasy
prezes (2019.08.12)
Zabiegi sa ale w kolo muszli .
(2019.08.12)