Niech jeździ na zdrowie

16
28.05.2019
Niech jeździ na zdrowie
Karetkę oficjalnie przekazano we wtorek (28 maja) przed południem (fot. Michał Skroboszewski)
Po raz trzeci Szpital Miejski im. Jana Pawła II został obdarowany wyjątkowym prezentem, który posłuży mieszkańcom Elbląga i okolic. To karetka sanitarna, przekazana przez malborską firmę, która będzie przeznaczona do transportu pacjentów. - Samochody są dla nas narzędziem pracy, niezbędnym w codziennym życiu – podkreślał Andrzej Chorążyczewski, inspektor ds. transportu w Szpitalu Miejskim. Zobacz więcej zdjęć. 

 - Mamy tu standardowe wyposażenie: przyłącza tlenowe, wszelkiego rodzaju przyłącza do sprzętu przenośnego, defibrylatory – tak o nowej karetce opowiadał Andrzej Chorążyczewski. - Posłuży głównie do transportu pacjentów mających problemy z motoryką, z przemieszczaniem się.
   To trzeci pojazd, który został podarowany Szpitalowi Miejskiemu w Elblągu przez firmę Leier z Malborka. Poprzednie dwa przekazała ona w 2018 i 2017 r.
   Jak dodał Mirosław Gorbaczewski, dyrektor tej jednostki, karetka jest już przygotowana do działania.
   - Wszelkiego rodzaju przeglądy techniczne zostały już opłacone przez firmę Leier. Pracę może zacząć już od dziś – mówił.
   To samochód marki volkswagen transporter z 2011 r., wartość darowizny to 60 tys. zł. Będzie to czwarta karetka należąca do szpitala, oprócz tego placówka ta ma jeszcze dwa volkswageny tego typu oraz renault trafic.
   - Cieszymy się, że możemy wspomóc mieszkańców Elbląga – powiedział Mirosław Rogaczewski, wiceprezes zarządu malborskiej firmy.
   Jak dodał założyła ona sobie, że właśnie w taki sposób będzie pomagała społeczeństwu. Łącznie Leier przekazał 15 karetek do takich miast jak Elbląg, Malbork, Tczew, Gdańsk, Sztum.

mw

Fotoreportaż

Kliknij, żeby zobaczyć więcej zdjęć

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
I taką informacją, można rozpoczynać każdy dzień.
pampi-ZAWADA (2019.05.28)

info

27  
  4
Leier pomaga bardziej, niż Orkiestra, ale nie pragnie poklasku i blasku reflektorów i mało kto o tym słyszy.
(2019.05.28)
34 tys za specjalistyczny samochód? Co to za karetka. Za tyle można kupić mocno przechodzony bus na targowisko. O co chodzi?
Izaak Blumenbauer (2019.05.28)

info

12  
  8
A dlaczego takiego prezentu nie dostaje Elbląg od marszałka i wojewody. Dają oczywiście tylko dla olsztyna.
(2019.05.28)
czy wiesz ignorancie ile kosztuje nowa karetka
(2019.05.28)

info

8  
  2
Przecież każdy inteligentny człowiek wie, że orkiestra to rodzinny biznes wrzeszczącego cwaniaka który popadł w megalomanię. .. ..
Gagatek (2019.05.28)
Panie Mirosławie, dziękujemy tym bardziej że jesteście z innego województwa a pomagacie Elblążanom. Dziękujemy Panu i firmie Leier! Karma niech wraca.
wron (2019.05.28)

info

28  
  0
Zapytaj się Słupnika ? Jak kieruje poważnych inwestorów na bagna,przykład Zalando.
Maczeta. (2019.05.28)
Swego czasu firma Leier sądziła się ze wszystkimi i unikała płatności. Czyżby nawrócenie i zmiana podejścia do życia?.. Lepiej późno niż później. Gratuluję.
(2019.05.28)

info

9  
  0
To są szroty.
Ok (2019.05.28)