Plantator konopi z Pasłęka zatrzymany

41
02.08.2018
Plantator konopi z Pasłęka zatrzymany
fot. policja
Wspólne działania kryminalnych z Elbląga i z Olsztyna doprowadziły do likwidacji plantacji marihuany na terenie posesji 30-letniego mężczyzny. Nielegalną uprawę policjanci zlokalizowali w okolicach Sierpca (woj. mazowieckie). Do policyjnego magazynu trafiło prawie 180 krzaków konopi indyjskich oraz niemal 4,5 kg marihuany. Wartość czarnorynkowa roślin i suszu to blisko ćwierć miliona złotych.
Wczoraj (1 sierpnia) na terenie dwóch posesji, należących do 30-letniego mieszkańca Pasłęka, policjanci zabezpieczyli w sumie 178 krzaków konopi indyjskich oraz 4,4 kg marihuany. Dwie szklarnie, w których mężczyzna uprawiał rośliny, policjanci zlokalizowali na terenie działki w okolicach miejscowości Sierpc (woj. mazowieckie). Tam też został zatrzymany 30-letni podejrzany.
   Kolejne nielegalne substancje elbląscy policjanci pracujący przy tej sprawie wspólnie z kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie znaleźli na posesji 30-latka w Pasłęku. Tam kryminalni zabezpieczyli 29 pakunków foliowych, w których była marihuana, środki chemiczne do uprawy roślin, nasiona, a nawet książki o tematyce uprawy konopi.
   Zatrzymany 30-latek złożył wyjaśnienia i przyznał się do zarzucanych mu czynów. Nie był wcześniej karany. Za usiłowanie wprowadzenia do obrotu znacznych ilości narkotyków i uprawę konopi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. W tej sprawie policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.
   
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Przecież to zwykłe ogrodnictwo. O co chodzi ?
????????????? (2018.08.02)

info

19  
  9
Niedługo będą za pomidory prześladować.
(2018.08.02)

info

24  
  8
a można by wydawać koncesje pobierac akcyzę i nie robić z ludzi dorosłych dzieci a tym bardziej bandytów ale rządzili i rządzą nami idio ci
szimurina (2018.08.02)
konopia włóknista poznaję dobre włókno
(2018.08.02)

info

6  
  6
12 lat za marysię. .. no no fajne mamy prawo w Polsce
mistergonzo (2018.08.02)

info

14  
  7
250 tys. - czy teraz widzicie ile są w stanie zapłacić za zapalenie tego ścierwa! Wystarczy, że się uzależnisz i rujnujesz swoje życie zdrowotne i finansowe. Tymczasem dilerzy rozkoszują się wypoczynkiem w pięciogwiazkowych hotelach poza granicami Polski
(2018.08.02)
Lepiej produkować i sprzedawać dopalacze to nic nie zrobią a za ziele do puchy.
(2018.08.02)

info

21  
  2
Sadzić palić zalegalizować
Z i e l a r z (2018.08.02)

info

16  
  6
masz na myśli włascicieli sklepików z alkoholem i papierochami ?
szimurina (2018.08.02)
Po pierwsze to książki, nasiona jak i środki chemiczne do uprawy roślin są legalne i do kupienia w sklepie ogrodniczym ,księgarni oraz w internecie. Po drugie odpier......cie się od palaczy.
DDL (2018.08.02)

info

13  
  3