Ukradł pieniądze z kościoła. Zatrzymali go dzielnicowi

18
13.02.2018
Dzielnicowi z Pasłęka zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który ukradł z kościelnej skarbonki 193 zł. Podejrzany został zatrzymany już po dwóch godzinach od zgłoszenia. Przyznał się i powiedział, że pieniądze chciał przeznaczyć na alkohol. Dzięki sprawnej akcji funkcjonariuszy datki od wiernych wróciły do kościelnej skarbonki.
34-latek z Pasłęka usłyszał wczoraj (12 lutego) zarzut kradzieży pieniędzy. Mężczyzna przyznał się i tu nie było wątpliwości. Nagrały go kamery monitoringu z kościoła. Całe zdarzenie miało miejsce w minioną niedzielę po godz. 16 w kościele pw. św. Bartłomieja w Pasłęku. Sprawca wszedł do kościoła i zaczął go przeszukiwać. Zajrzał nawet za ołtarz, ale tam dla siebie nic cennego nie znalazł. Chwilę później wyrwał drewnianą pokrywę skarbonki, która wisiała tuż przy wejściu. Ukradł z niej 193 zł w banknotach i bilonie. Policję powiadomił proboszcz parafii. Na miejsce pojechali dzielnicowi z Pasłęka, którzy już po dwóch godzinach od zgłoszenia zatrzymali podejrzanego w centrum Pasłęka. Przyznał się do kradzieży i powiedział, że potrzebował pieniędzy na alkohol. Był wcześniej notowany za przestępstwa przeciwko mieniu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
   
Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
Opublikować gębę i nazwisko tego typa, niech rodzina i sąsiedzi zobaczą z kim mieszkają. Wstyd
Gap (2018.02.13)
Pragnę zauważyć, że zazwyczaj złodzieje zbierają pieniążki na alkohol lub na dopalacze czy narkotyki. Jeszcze chyba nie było artykułu w którym złodziej oznajmił, że potrzebował na jedzenie. Pozbyć się pijaków to może i mniej będzie kradzieży, pozostaną ci pazerni i leniwi nie nadający się do leczenia i będzie można ich z czystym sumieniem osadzić.
(2018.02.13)

info

10  
  2
Oj skromna ta skarbonka pasłęczanie, a dzielnicowemu należy się różaniec od plebana, ,
(2018.02.13)

info

12  
  2
Moja rada dla wszystkich: Unikajcie i nigdy nie zadawajcie się z osobami uzależnionymi od alkoholu. Pomagałem przez lata kilku takim znajomym i zawsze w ostateczności źle na tym wychodziłem. Tylko strata pieniędzy, czasu i sił. Oni wtedy tylko zaczynają się przyzwyczajać do tej pomocy i mają jeszcze mniejszą motywację do działania. Jeśli oni sami sobie nie będą chcieli pomóc to nikt im nie pomoże. Teraz już zrozumiałem, że prawdziwa pomoc alkoholikowi- To NIE pomagać alkoholikowi.
JeleniemByłem (2018.02.13)
Oj tam, oj tam, zaraz ukradł! Podzielił się z księdzem zgodnie z przykazaniem biblijnym, ze, ,Pan Bóg kazał się dzielić"!
Siasiustasiu (2018.02.13)

info

10  
  5
Biedna zbłąkana owieczka, zbłądziła tylko na chwilkę a niedobry proboszcz - od razu policjaaaaa !!!
Pasterz (2018.02.13)

info

7  
  2
Alkoholik zrobi wszystko aby zdobyć pieniądze na używkę. Bez skrupułów okradnie nawet własną matkę z ostatnich pieniędzy przeznaczonych na jedzenie i leki. Kiedyś przy sklepie jak jednemu odmówiłem 2 zł to. .. .. klęknął prosząc dalej. Jezu jak dobrze, że ja w to nie wpadłem, a byłem blisko za młodu w czasach wiecznych imprezek.
StefanK (2018.02.13)

info

2  
  0
Na biednych nie trafiło - państwo się odwróciło od niego to i gwizdnął;)
klops434 (2018.02.13)

info

4  
  3
okradł złodziei wiec nalezy mu sie najmniejszy wymiar kary
ziom (2018.02.13)

info

9  
  4
Ukrzyżować lub jak dawniej bywało, nabić na pal.
(2018.02.13)

info

1  
  5