Znęcał się nad ojcem, teraz musi opuścić mieszkanie

1
17.11.2015
Znęcał się nad ojcem, teraz musi opuścić mieszkanie
30-letni mężczyzna, który usłyszał zarzut znęcania się nad swoim ojcem musi teraz na czas prowadzonego postępowania opuścić mieszkanie. W ten sposób zostanie odizolowany od swojej ofiary. Dodatkowo prokurator wydał mu zakaz kontaktowania się i zbliżania do ojca na odległość mniejsza niż 20 metrów. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Policjanci z elbląskiej komendy przeprowadzili postępowanie z którego wynika, że 30-letni mężczyzna mieszkający ze swoim ojcem znęcał się nad nim. Sytuacja trwała od lutego do listopada tego roku. W tym czasie 30-latek miał dokuczać ojcu wszczynając po pijanemu awantury, wyzywając go, a także grożąc pobiciem i podpaleniem mieszkania. Na wyzwiskach się nie kończyło. Domowy oprawca stosował także przemoc fizyczną. Policjanci przesłuchali świadków i zebrali materiał, który pozwolił na przedstawienie 30-latkowi zarzutów. Dodatkowo wystąpiono do prokuratury o policyjny dozór z nakazem opuszczenia mieszkania. Sprawca przemocy otrzymał także zakaz zbliżania się do ojca na odległość mniejsza niż 20 metrów.
   Za znęcanie się Kodeks Karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli 30-latek złamie wspomniany zakaz może zostać tymczasowo aresztowany.
   
podkom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

bydlaka osądzić w trybie natychmiastowym skazać przed odbyciem kary 3000 godzin robót społecznie i przed osadzeniem w dyby i chłosta i to publicznie to powinno go nauczyć szacunku do rodziców a w razie czego połamać jeszcze ręce to na bank nie podniesie ich już wcale na rodziców i starszych
(2015.11.17)

info

8  
  1