Zatrzymani za rozbój

2
29.04.2015
Zatrzymani za rozbój
fot. (arch. portEl.pl)
Trzej młodzi mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów z Elbląga za rozbój dokonany na starszym mężczyźnie. Sprawcy pobili go i zabrali mu portfel z pieniędzmi, w którym było 100 złotych oraz telefon komórkowy. Teraz odpowiedzą za to przed sadem. Za rozbój grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.
Zdarzenie miało miejsce w marcu tego roku na elbląskim dworcu. Tam 3 młodych mężczyzn w wieku 19, 20 i 21 lat zaczepiło starszego mężczyznę, proponując mu wspólne wypicie piwa. Jak ustalili policjanci kryminalni, już wtedy mieli oni zamiar napaść na swoją ofiarę i ją ograbić. Mężczyzna poszedł ze swoimi nowo poznanymi towarzyszami w stronę ulicy Lotniczej. Tam zbliżając się do działek ogrodniczych 19-letni Marcin Z. popchnął mężczyznę do rowu a następnie doskoczył do niego i zadał mu kilka ciosów. Po tym odebrał bezbronnemu pieniądze oraz telefon komórkowy. 100 zł sprawcy wydali wspólnie przeznaczając je na piwo i chipsy. Zakupu dokonali w sklepie oddalonym o kilkaset metrów od miejsca rozboju. Policjanci po otrzymaniu zgłoszenia ustalali sprawców. Po 4 tygodniach zostali oni zatrzymani. Teraz odpowiedzą za popełnione przestępstwo przed sądem.
   
asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

młode śmieci z zadatkiem na bandytów. Gdyby gość miał nóż i broniąc się ukatrupił te śmieci to przysłużyłby się kolejnym potencjalnym ofiarom tych s. .. ów. Ale miałby problemy w tym państwie "prawa"
joolk (2015.04.29)

info

10  
  0
Mlode scierwo delikatnie mowiac ale ze koles idzie z trzema obcymi glabami na piwo tez dziwna sprawa chyba jakis kamikadze. Jak myslisz tatus ile dostana te jelopy.
(2015.04.29)

info

5  
  0