Zatrzymali pijanych kierujących

6
30.04.2018
Zatrzymali pijanych kierujących
Policjanci z wydziału ruchu drogowego intensywnie pracowali w weekend, który jest określany jako początek długiego majowego weekendu. Od piątku do niedzieli wykonano blisko tysiąc badań trzeźwości kierujących. Zatrzymano przy tym pięć osób, u których wynik badania był pozytywny.
Rekordzistą okazał się być 37-latek z Pasłęka. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli, gdy jechał swoim mercedesem ul. Zwycięstwa w Pasłęku. Wcześniej spowodował kolizję i odjechał z miejsca. Policjanci zbadali 37-latka alkotestem. Wynik badania to nieco ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Nie posiadał uprawnień do kierowania autem. Osobowego mercedesa zabezpieczono na policyjnym parkingu.
   Inny nietrzeźwy to 49-latek zatrzymany minionej nocy przy ul. Ogólnej. Mężczyzna kierował golfem mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo posiadał sądowy zakaz kierowania pojazdami do września 2019 roku. Jego auto przekazano innej trzeźwej osobie.
   Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności. W przypadku złamania zakazu górna granica kary wzrasta do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci zapowiadają kolejne kontrole.
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Skąd ta odwaga jeździć bez uprawnień a do tego pod wpływem alkoholu? Nasuwa mi się tylko jedno, brak należytej ilości patroli w mieście jak i poza nim. Czasami odwaga niektórych kierowców zdumiewa jakby byli kompletnie bezkarni !!!
(2018.05.01)

info

4  
  3
Ponoć patrole miały się pojawiać w przyelbląskich wioskach. ktoś ich widział??? Bo ja ani jednego. .. .
(2018.05.01)

info

1  
  5
Jaka odwaga to kompletny brak rozumu
Kierowcaa (2018.05.01)
49latek poleciał hitem. Teraz puszka, albo w najlepszym wypadku zawiasy, srooooga kara $$ oraz dożywotni zakaz kierowania. Ojj a na młodzież narzekacie. ..
gad (2018.05.01)

info

1  
  0
@Kierowcaa - --Chyba nie zrozumiałeś do końca przesłania w komentarzu !
(2018.05.02)
Eksperci stwierdzili, że policjanci byli podczas zatrzymania Stachowiaka "nieudolni", a ich działania świadczą o "kompletnym braku profesjonalizmu". - Zresztą jak wszędzie i w Elblągu też mamy takich wielu.
(2018.05.02)

info

0  
  4