Zakaz mieli za nic

7
06.08.2017
Zakaz mieli za nic
Dwie policyjne kontrole zakończyły się skierowaniem materiałów do sądu w związku z kierowaniem pojazdami wbrew zakazowi. Dwaj kierujący zdecydowali się na jazdę motorowerem i samochodem osobowym, pomimo aktywnego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Ponadto jeden z nich kierował samochodem bez prawa jazdy i będąc w stanie nietrzeźwości, drugi przewoził motorowerem nietrzeźwego pasażera.
W piątek po godz. 20 policyjny patrol z drogówki zatrzymał do kontroli drogowej w m. Ławki gm. Wilczęta 63-letniego motorowerzystę. Okazało się, że mężczyzna kierował motorowerem pomimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów do 20 grudnia 2017 roku. Ponadto nie posiadał wymaganych dokumentów i przewoził nietrzeźwego pasażera.
   W sobotni poranek o godz. 6.40 policjanci ruchu drogowego zatrzymali 21-letniego mieszkańca gm. Braniewo, który kierował oplem astra pomimo zakazu prowadzenia pojazdów i wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień oraz będąc w stanie nietrzeźwości – 0,9 promila.
   Motorowerzysta za popełnione wykroczenia został ukarany grzywną w wysokości 250 zł. Obaj panowie odpowiedzą również za przestępstwo, którym jest naruszeni sądowego zakazu, a kierowca opla poniesie dodatkowo odpowiedzialność za naruszenie przepisów dotyczących decyzji o cofnięciu uprawnień przez starostę braniewskiego i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.
   
st. sierż. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Sorkowicz a wyjaśnij ty czytelnikom na jakie podstawie policja przebadała pasażera na zawartość alkoholu ???
(2017.08.06)

info

3  
  2
Nagrywać, nagrywać i jeszcze raz nagrywać każdą kontrole. Kamer boją sie jak ognia
(2017.08.06)
nagrywaj, nagrywaj. .. .ktoś Ci zabrania, jednakże jeśli popełniasz wykroczenie lub przestępstwo to żadne nagranie Ci nie pomoże. .. pozdrawiam
pies (2017.08.06)
tobie też już nic nie pomoże jak użyjesz paralizatora kiblu
(2017.08.06)

info

2  
  2
pies a jak nic nie nagra to co mu pomoże ? Co sugerujesz ? Jakieś łapówki ci się marzą ? Niedoczekanie twoje.
(2017.08.06)

info

1  
  1
". .. mieli za nic. .. " to tak jak z wpier. .. olem na Czerniakowskiej też można "za nic" dostać :D
ZiąFrąStą (2017.08.06)

info

0  
  0
Tak właśnie traktują przepisy wieśniacy, zresztą chyba tak jest wszędzie. Moim zdaniem zbyt mało kontroli na wioskach powoduje to, że wieśniacy mają poczucie bezkarności. Mówi się dużo o bezpieczeństwie obywateli, ale ja myślę, że chyba to małych miejscowości czy też wiosek nie obowiązuje.
(2017.08.07)

info

0  
  0