W piątek po godz. 20 policyjny patrol z drogówki zatrzymał do kontroli drogowej w m. Ławki gm. Wilczęta 63-letniego motorowerzystę. Okazało się, że mężczyzna kierował motorowerem pomimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów do 20 grudnia 2017 roku. Ponadto nie posiadał wymaganych dokumentów i przewoził nietrzeźwego pasażera.
W sobotni poranek o godz. 6.40 policjanci ruchu drogowego zatrzymali 21-letniego mieszkańca gm. Braniewo, który kierował oplem astra pomimo zakazu prowadzenia pojazdów i wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień oraz będąc w stanie nietrzeźwości – 0,9 promila.
Motorowerzysta za popełnione wykroczenia został ukarany grzywną w wysokości 250 zł. Obaj panowie odpowiedzą również za przestępstwo, którym jest naruszeni sądowego zakazu, a kierowca opla poniesie dodatkowo odpowiedzialność za naruszenie przepisów dotyczących decyzji o cofnięciu uprawnień przez starostę braniewskiego i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.
st. sierż. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy KPP w Braniewie
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter