Zabił babcię, trafi na leczenie

26
21.09.2016
Zabił babcię, trafi na leczenie
26-letni Daniel Z., który zabił swoją babcię trafi do szpitala psychiatrycznego (fot. arch. KMP Elbląg)
26-letni Daniel Z., który w lutym w mieszkaniu przy ul. Jaśminowej zabił nożem swoją babcię podcinając jej gardło, zostanie umieszczony w szpitalu psychiatrycznym. Postępowanie przeciwko niemu zostało umorzone. Taką decyzję, w oparciu o opinię biegłych lekarzy, wydał dziś (21 września) elbląski sąd.
Do tragedii doszło 15 lutego przed godziną 11 w bloku przy ul. Jaśminowej w Elblągu. Policję zaalarmował sąsiad zmarłej kobiety. Mężczyzna najpierw usłyszał krzyki dobiegające zza ściany, a później wbiegł do mieszkania i dokonał makabrycznego odkrycia. 64-letnia kobieta nie dawała oznak życia, miała ranę ciętą szyi. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia. Niestety, lekarz stwierdził już tylko zgon.
   Zaraz po zgłoszeniu na miejscu pojawili się policyjni technicy, prokurator i biegły z zakresu medycyny. W tym samym czasie policjanci operacyjni szukali 26-letniego mężczyzny, który był wnuczkiem zmarłej i z nią mieszkał. Po trzech godzinach pracy Daniel Z. został zatrzymany na osiedlu Zawada. Przyznał się do zabójstwa babci. Powiedział, że zrobił to z powodu „głosów, jakie słyszał w głowie". Jak ustalili wcześniej policjanci, leczył się psychiatrycznie. Był także karany za niszczenie mienia, bójki, kradzieże.
   26-letni Daniel Z. usłyszał zarzut zabójstwa, za co groziło mu nawet dożywocie. Najpierw jednak, decyzją sądu, został umieszczony na trzy miesiące w szpitalu psychiatrycznym w Starogardzie Gdańskim. Tam przeszedł badania z udziałem biegłych psychiatrów i psychologów.
   Lekarze orzekli, że Daniel Z. był niepoczytalny, a prokurator skierował do sądu wniosek o umorzenie postępowania i umieszczenie mężczyzny w zamkniętym szpitalu psychiatrycznym.
   Dziś (21 września) taką właśnie decyzję wydał elbląski sąd.
   - W takich przypadkach decyzja jest bezterminowa - wyjaśnia sędzia Dorota Zientara, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego. - Obecnie Daniel Z. nie nadaje się do funkcjonowania w warunkach wolnościowych. Co pół roku biegli psychiatrzy będą informować sąd o stanie jego zdrowia. To od ich opinii będzie zależało czy mężczyzna pozostanie w szpitalu, czy z czasem go opuści.
   
A

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem... (od najstarszych)

Pokazuj od
najnowszych
Największe
emocje
śmiechu warte takie jednostki powinno się utylizować!
(2016.09.21)
zgadza sie smierc za smierc
vgnhbvhjm (2016.09.21)
A co będzie jak koleś wyjdzie za pół roku i zabije kolejnego człowieka? Kto za to odpowie?! Moim zdaniem powinien trafić do zakładu karnego z wyrokiem dożywocia.
(2016.09.21)

info

18  
  0
skąd ja wiedziałem że tak to się skończy. .. .
Aferzysta (2016.09.21)
ja go wyleczę. maczetą odciąć konczyny i zostawić w lesie!!!!
(2016.09.21)

info

8  
  0
Przywrócic KS natychmiast!!!! Korwin i Ziobro do roboty!!!!
(2016.09.21)

info

18  
  2
Kto kur. .. ma za to leczenie płacić? Chyba że prądem 360V co dziennie po kilka godzin to jestem ZA!!!
(2016.09.21)

info

6  
  0
z WASZYCH PODATKOW bedzie płacone hahahahahah
bekaksh (2016.09.21)

info

1  
  2
znalam babcię kara śmierci dla potwora.
(2016.09.21)
Musi być kara śmierci bo inaczej coraz więcej będzie takich przypadków. Zabije, powie że mu głosy kanały albo że był nacpany i już.
(2016.09.21)

info

8  
  0