Za gwałt na dziecku odpowie przed sądem

8
02.04.2015
Za gwałt na dziecku odpowie przed sądem
Proces 35-letniego mężczyzny oskarżonego o zgwałcenie dziecka ruszy 29 kwietnia przed elbląskim sądem (fot. arch. WS)
W kwietniu przed elbląskim sądem rozpocznie się proces 35-letniego mieszkańca powiatu działdowskiego, oskarżonego o zgwałcenie 2-letniej córki. Mężczyzna odpowie również za znęcanie się nad rodziną. Z uwagi na charakter sprawy, proces prawdopodobnie będzie toczył się za zamkniętymi drzwiami.
29 lipca 2014 r., jak informowały wówczas lokalne, ale i ogólnopolskie media, dwulatka trafiła do szpitala. Jej obrażenia wskazywały na to, że została zgwałcona. Policjanci zatrzymali podejrzanego o dokonanie tej zbrodni 35-letniego Piotra G., ojca dziewczynki. Mężczyzna usłyszał zarzuty zgwałcenia oraz znęcania się nad członkami rodziny. Na wniosek prokuratury, sąd zdecydował o umieszczeniu go w tymczasowym areszcie.
   Sprawę początkowo prowadziła Prokuratura Rejonowa w Działdowie, ale 8 września przejęli ją elbląscy śledczy. Po uzyskaniu opinii biegłych z zakresu medycyny, a także innych opinii specjalistycznych prokuratorzy postawili 35-letniemu Piotrowi G. zarzut popełnienia zbrodni zgwałcenia dwulatki, za co grozi kara od 3 do 15 lat więzienia. 35-latek odpowie także za znęcanie się fizyczne i psychiczne nad rodziną. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.
   Proces ruszy 29 kwietnia przed Sądem Okręgowym w Elblągu. Z uwagi na charakter sprawy, prawdopodobnie będzie się toczył za zamkniętymi drzwiami.
   Prokuratura Okręgowa w Elblągu prowadzi także śledztwo w sprawie 37-letniego Jacka S. podejrzanego o zgwałcenie ośmiomiesięcznej dziewczynki - siostrzenicy jego żony. Małżeństwo przebywa w areszcie, śledczy gromadzą materiały. Do dramatycznych wydarzeń doszło we wrześniu ubiegłego roku, gdy dziecko przebywało pod opieką wujka i cioci.
   
A

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Do wszystkich gitowców w więzianiach-błagam żeby ten zwyrol dostał ku. asa w tyłek!!
(2015.04.02)

info

9  
  0
Zwykły śmieć, zasługuje na zwykłą śmierć. .
asdasdasd (2015.04.02)
Noż ku. .. wa, jak ksiądz odwali taki numer to mordy macie zamknięte. Równo karać skur. .. nów i tyle! Kowalskiego do paki a księżulka na przetrzymanie do Watykanu - co to kurde jest? Średniowiecze powielamy? No tak- przecież to Polska. Kraj wyznaniowy.
Gawel (2015.04.02)

info

6  
  1
Facet to świnia!!!!!
(2015.04.03)

info

0  
  0
Na zwykła? Tu powinny byc wprowadzone legalne tortury, jeśli okaże sie ze to prawda.
Rotateyourowl (2015.04.03)
Ja bym takiemu szyszke w dupe wsadzal i wyciagal do momntu wyrobienia a potem polal go benzyna i podpalil kurestwa by nie bylo na tym swiecie.
(2015.04.13)

info

0  
  0
szkoda ze to nie te czasy juz, w pudle mu wlos z glowy nie spadnie
dg (2015.04.13)

info

0  
  0
zatłuc gada
(2015.04.15)

info

0  
  0