Wręczył łapówkę, teraz poniesie konsekwencje

7
20.11.2017
Wręczył łapówkę, teraz poniesie konsekwencje
fot. policja
„To załatwi sprawę mandatu” powiedział 60-letni mężczyzna, po czym wcisnął policjantowi do ręki banknot o nominale 10 Euro. Funkcjonariusze zatrzymali 60-latka za próbę przekupstwa. Teraz może mu grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.
Było chwilę po godz. 10, gdy policjanci patrolujący miasto zauważyli przy ul. Hetmańskiej przechodzącego na czerwonym świetle 60-latka. Mężczyzna wyraźnie się spieszył. Policjanci postanowili go wylegitymować i ukarać 100-złotowym mandatem za popełnione wykroczenie, ponieważ na czerwonym świetle przechodzić nie wolno. Gdy 60-latek usłyszał słowo mandat, stwierdził, że załatwi to inaczej. Oświadczył, że spieszy się do pracy i nie ma czasu na wystawanie na ulicy. Po czym wyjął z kieszeni banknot o nominale 10 euro i wcisnął go jednemu z policjantów mówiąc, że „to załatwi sprawę mandatu”. No i załatwiło - mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy za wręczenie korzyści majątkowej. Resztę tak rozpoczętego dnia spędził w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzut. Teraz o karze dla niego zadecyduje sąd. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Mężczyznę objęto policyjnym dozorem.
   
kom. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

10 Euro. .. , toć oni zdecydowanie wiecej premi dostana za posadzenie takiego gagatka, i jeszcze medal za wzorowa postwe. .. PS. Nigdy nie daje sie przy 2,i nigdy nie wciska w reke, jak bedzie chcial wziac, to sam wyjmie z dowodu rejestracyjnego lub innego miejsca. .. Taki stary a taki glupi. ..
NiePrawyAleSprawiedliwy (2017.11.20)

info

5  
  2
Zawsze wożę pieniądze papierowe w okładce od dowodu rejestracyjnego bo tak jest wygodnie a dając dokumenty daje komplet. Po to jest okładka żeby włoźyć tam inne dokumenty, jakieś zapiski i kasę. Niech mi kóryś ukradnie zabierając w radiowozie pieniądze z okładki podczas spisywania dokumentów albo spróbuje zasugerować łapówkę z mojej strony. Już niedługo kamery na mundurach i skończy im się eldorado Panicznie boją się tych kamer ale wreszci przyjdzie po nich sprawiedliwość.
(2017.11.20)

info

1  
  4
Pan chciał zapłacić gotówką, a tu taki ajwaj
(2017.11.20)

info

6  
  0
No żeby dawał 100 to jeszcze bym rozumiał ale 10 ? Toż to kpina, udupić dziada, że chciał dać milicjantowi jałmużne, milicja to nie żebraki.
(2017.11.20)

info

9  
  0
Może gościowi się pomylili Policjanci z żebrzącymi cyganami lub bezdomnym proszącym o wsparcie.
Szejk (2017.11.20)

info

3  
  0
Za przechodzenie na czerwonym swietle ???? !!!!! Kpina i zart
CT (2017.11.21)

info

0  
  0
Tak jednego może złapali, a ile razy przez "znajomości" kogoś puszczą w ogóle bez mandatu. I gdzie sprawiedliwość?? Oczywiście nie popieram dawania łapówek, ale nie popieram też puszczania bez kary pseudo wpływowych osób z Elbląga.
(2017.11.21)

info

1  
  0