Wnuczek… po raz kolejny

2
16.10.2015
Wnuczek… po raz kolejny
Plakat ogólnopolskiej akcji umieszczony w jednej z placówek pocztowych w Elblągu, fot. nadesłana
Sporą sumę pieniędzy straciła 81-letnia mieszkanka Elbląga. Policjanci poszukują teraz kobiety, która okradła staruszkę. Oszukała ją tzw. metodą „na wnuczka”, chociaż w tym przypadku bardziej na znajomą wnuczków mieszkających w Anglii.
Policjanci przyjęli zawiadomienie od 81-latki dotyczące wyłudzenia pieniędzy. Kobieta straciła ponad 10 tys. złotych. Pieniądze wzięła "znajoma" jej wnuczków, którzy mieszkają w Anglii - za takową podszyła się oszustka. W zamian dała starszej pani prezenty: wisiorek, łańcuszek oraz zwitek banknotów o niskim nominale.
   Policjanci przestrzegają by nie wpuszczać obcych osób do mieszkań, a tym bardziej nie przekazywać im jakichkolwiek pieniędzy czy wartościowych przedmiotów. Namawiają także do tego, by nie podpisywać „naprędce” umów z przedstawicielami, którzy przynoszą nam je do domów. Zostawmy umowę, zastanówmy się, zapytajmy znajomych. Zwykle korzystne warunki umowy są tylko dla jednej strony i nie jest to strona podpisująca.
   Plakaty ogólnopolskiej akcji jak nie stać się ofiarą oszustów znajdują się m.in. w placówkach poczty na terenie Elbląga. Warto je przeczytać i warto posiadać wiedzę o tym jak działają oszuści.
   
podkom. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

warto by było aby te plakaty wisiały w każdej placówce bankowej
(2015.10.17)

info

3  
  0
Te plakaty powinny wisieć po wewnętrznej stronie drzwi wejściowych u każdego dziadka i babci.
(2015.10.17)

info

3  
  0