Włamała się do altanki

5
29.03.2015
Włamała się do altanki
Kryminalni z Braniewa przedstawili zarzut kradzieży z włamaniem 24-letniej kobiecie. Zatrzymali podejrzaną w niespełna 4 godziny od zgłoszenia. Z ustaleń policjantów wynika, że 24-latka niszcząc kłódkę dostała się altanki, skąd ukradła mienie o łącznej wartości blisko 400 zł. Kobieta nie kwestionowała swojej winy. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
W piątek (26 marca) funkcjonariusze zostali powiadomieni przez właściciela altanki, że doszło do włamania. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że nieznana osoba najpierw uszkodziła kłódkę, a następnie po dostaniu się do środka altanki zabrała stamtąd akumulatory oraz sprzęt ogrodniczy. Straty pokrzywdzony wycenił na blisko 400 zł. Jeszcze tego samego wieczoru kryminalni ustalili sprawcę. Nie minęły 4 godziny od zdarzenia, a podejrzana 24-latka była już w policyjnej celi. Funkcjonariusze odzyskali część utraconego mienia. Wczoraj kobieta usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem i przyznała się do winy. Teraz odpowie przed sądem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
   
sierż. Jolanta Ciszewska, KPP w Braniewie

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

za gwałt na dziecku (i ogólnie gwałt, molestowanie, itp - dużo się ostatnich latach. w naszym mieście mówi) nie dość, że przestępca dostanie mniejszą karę, to jeszcze przyłapany na gorącym uczynku nie zostanie do aresztu wsadzony. Taki ktoś odpowiada jako świadek z wolnej stopy, nawet jeśli są świadkowie i dowody. a tu, . .. podnoszą sobie statystyki. .i 10 lat. .. śmieszne. .. dziewczyna potrzebuje resocjalizacji, bo po więzieniu to ona będzie kraść nie 400 zł, ale o wiele więcej i gorsze rzeczy robiła. ..
(2015.03.29)

info

2  
  1
To smutne, że poszła kraść, co było powodem ??
pampi-ZAWADA (2015.03.29)
a sam se znajdz prace nierobie jeden!
tylkoDajDajDaj (2015.03.30)

info

1  
  1
Kto Cię nauczył tego. .. DAJ? Od 25 lat każdy zarabia na siebie. Weź się w garść pasożycie a nie tylko liczysz, aż ktoś Ci przyniesie plazmę, samochód i mieszkanie!!! Jeżeli chcesz, żeby Ci dawano wyjedź do Korei Północnej, tam każdy ma co potrzebne, darmową komunikację i jest szczęśliwy.
Dobra-Rada (2015.03.30)
Powodem była chęć zysku.
cała.prawda (2015.03.30)